Jūsų vaikas dažniausiai žaidžia vienas? Pradėkite žaisti kartu!

Žaisti – tai pagrindinis vaiko užsiėmimas. Puikiai suprantame, kaip svarbu, kad vaikas žaistų – taip lavinama jo vaizduotė, taip vaikas gali save išreikšti, pažįsta pasaulį, tad leidžiame jam žaisti su draugais, su broliais ar seserimis, ar vienam. Pripažinkime – ta ramybės akimirka, kai vaikas žaidžia, neįkainojama kiekvienam, turinčiam vaikų. Vis dėlto, nepaisant visko, lygiai taip pat svarbu, kad su vaiku žaistų ir tėvai. Tačiau kodėl vertinga žaisti su vaiku? Ką mūsų įsitraukimas į žaidimą apie mus byloja vaikui? Ko galime išmokti ir ką sužinoti žaisdami su vaiku? Ir kokią naudą tai gali atnešti vaikui? Vaikų psichologė Milda Karklytė-Palevičienė.

Žaisti su vaiku – dalyvauti jo pasaulyje

Norėčiau jus pakviesti kartu pagalvoti, kokią reikšmę vaiko gyvenimui turi jo reikšmingų suaugusiųjų žaidimas kartu su juo. Tai – vaiko tėvai, globėjai, seneliai, ugdytojai ir kiti jam išties svarbūs ir artimi žmonės. Tema, kodėl apskritai vaikui svarbu žaisti, ir kokią reikšmę tai duoda jo gyvenimui ir raidai, yra pakankamai plačiai išnagrinėta ir tikrai labai svarbi. O dabar norėčiau didesnį dėmesį skirti tam, kokią reikšmę vaikui turi būtent mūsų žaidimas kartu su juo.

Šioje vietoje, visų pirma, man kyla mintis, kada mes patys, suaugusieji, labiausiai jaučiamės vertinami, mylimi, reikšmingi, svarbūs, įdomūs? Ar tuomet, kai mums pasako, kad myli, galbūt, kažką padaro, ar tuomet, kai išties domisi mūsų pasauliu, mūsų klausosi, kai su mumis veikia tai, kas įdomu mums, kai galime kartu su kitu žmogumi pabūti savo pasaulyje? Šioje vietoje, manau, atsakymas yra akivaizdus. Taip pat yra ir su vaikais.

Ką su vaiku žaisite šiandien?

Kai su vaiku esame jo pasaulyje (o žaidimas ir yra vaiko pasaulis), tuomet jis jaučiasi mylimas, reikšmingas, įdomus, svarbus. Tai labai svarbus mūsų indėlis, svarbi dovana vaiko gyvenimui ir raidai. Kitas dalykas, ką suteikiame patys sau žaidimo metu – galimybė geriau pažinti vaiką. Jį pažindami galime geriau suprasti ir atliepti jo poreikius. Galime geriau pamatyti, kaip su vaiku užmegzti ryšį, kaip su juo bendrauti, kaip susitarti, kaip pamatyti, kas jam svarbu. Tai – didelė dovana ir mums, ir vaikui. Taip pat, jei vaikui reikia įgyti kokių nors trūkstamų įgūdžių ar kuriuos nors įgūdžius sustiprinti, tai galime labai sėkmingai padaryti žaidimo metu ir tai bus vaikui suprantama kalba, vaikui suprantamiausias būdas.

Tad matome, kad žaidimo svarba vaikui tikrai didelė. Tad apibendrindama norėčiau pasakyti, kad žaidimas kartu su vaiku išties labai reikšmingai stiprina jo pasitikėjimą, puoselėja, stiprina, jei reikia, ir kuria mūsų ryšį kartu su vaiku, ir, apskritai, daro didelę įtaką vaiko emocinei ir fizinei gerovei. Tad noriu jūsų paklausti – o kokį žaidimą ketinate šiandien žaisti su savo vaiku? Linkiu smagaus laiko!

Autistiškų vaikų ugdymo ypatumai
Trys aukos veidai. Kaip nustoti gailėtis savęs ir pradėti visavertį gyvenimą
Sveika ir tvari mityba. Kaip pasirinkti, ką ir kada valgyti, kad ilgai jaustumėtės pailsėję, sveiki ir žvalūs
Savivertė. Drąsa būti netobulam. Su Eugenijumi Laurinaičiu
Kaip auklėti vaikus be šauksmų, grasinimų ir bausmių?
Vaikystės traumos. Kaip įveikti praeities šešėlius
Atidėliojimo spąstai. Kaip ištrūkti?
Kaip išvystyti savo kritinį mąstymą?
Suaugę vaikai ir tėvai. Kaip išsivaduoti iš sunkumų ir praeities šešėlių.
Panikos atakos. Kodėl atsiranda ir kaip su jomis gyventi?
Sapnų magija. Kaip pasinaudoti sapnuose užkoduotomis žinutėmis?
Meditacijos. Pradžia. Kokia nauda, kaip jos veikia ir kaip išsirinkti tinkamą sau? Įrašai
Kaip nesijausti „auka“ ir adekvačiai reaguoti į konfliktus?
Emocinis perdegimas. Kaip susigrąžinti jėgas.
Olego Lapino psichologijos seminarų retrospektyva
Lemties žaidimai. Kaip pakeisti gyvenimo scenarijų. Transakcinė analizė. Vaizdo įrašai
Fitoterapijos pagrindai. Kaip susirinkti vaistažolių vaistinėlę per vasarą.
Psichologinė savigyna. Kaip apsisaugoti nuo psichologinės agresijos?
Viešasis kalbėjimas. Kaip atsikratyti baimių ir daugiau pasitikėti savimi?
Manipuliacijos. Kaip tapti neigiamai aplinkinių įtakai atspariu žmogumi? Vaizdo įrašai
Viskas iki 9,99 €
Emocinė priklausomybė santykiuose. Kaip atsikratyti?
Kaip tėvams bendrauti su paaugliu. Pavojai ir galimybės.
Kūno kalba. Kaip sukelti norimus žmonių veiksmus?
Vidinė ramybė. Kaip susidraugauti su savimi. Produktas
Kaip tėvams ugdyti vaiko emocinį intelektą? Įrašai