Trys aukos veidai. Kaip nustoti gailėtis savęs ir pradėti visavertį gyvenimą

Trys aukos veidai. Kaip nustoti gailėtis savęs ir pradėti visavertį gyvenimą.

Transakcinė analizė. Kaip išsiveržti iš kankinančio santykių trikampio, nustoti žaisti vaidmenimis ir tapti savo gyvenimo šeimininku.

 • NAUJIENA
 • Trys aukos veidai. Kaip nustoti gailėtis savęs ir pradėti visavertį gyvenimą
 • INTERNETU tiesiogiai arba vaizdo įraše
 • Dviejų šeštadienio pusdienių ciklas
 • 2020 m. gruodžio 5 ir 12 d. nuo 11 iki 14:30 val.
 • Iš viso 4 paskaitos po 1,5 val.
 • Jei nespėsite į tiesioginę transliaciją, vaizdo įrašą bus galima peržiūrėti dar tris mėnesius po jų pabaigos

Dabar jau laikas pasirūpinti ir savimi.

Registracija baigta

Registruotis už specialią kainą

Seminarų ciklo pilna kaina 180 €.

Su Raimundu Alekna

„Ąžuolyno“ klinikos direktorius, gydytojas psichiatras psichoterapeutas. Visuomenės veikėjas, politikas. Daugiau kaip 30 metų profesinė patirtis.

Beveik visų skausmingų jausmų šaltinis yra neteisingas žvilgsnis į realybę. Jeigu išrautumėte savo klaidingą požiūrį, kentėjimas liautųsi.
Buda, užrašyta Thich Nhat Hanh

Labai daug žmonių gyvena visai kitaip nei norėtų – jie kenčia, manydami, kad jų esama padėtis visuomenėje, darbe, šeimoje ar dar kur yra beviltiška ir neteisinga, jų likimas susiklostė nelaimingai ir nėra jokio būdo tai pakeisti. Jie manosi turį per mažai jėgų, pinigų, galimybių, pažįstamų ar žinių, kad ko nors imtųsi, ir yra kupini pasiteisinimų ir priežasčių, kad šiandien nereikėtų nieko daryti.

Tikrai kiekvienas pažįstame tokių žmonių, kurie visą laiką skundžiasi gyvenimu, tačiau nieko nenori keisti, nes mano, kad dėl visko kalti kiti arba bent jau nelaimingai sukritusios aplinkybės.

Niekas, prispirtas aplinkybių, nėra apsaugotas nuo aukos vaidmens ir tokio mąstymo susiformavimo. Besikaupiančios neišspręstos problemos ir augantis streso kiekis, negebėjimas įveikti gyvenimiškų sunkumų kiekvieną gali įvaryti į spąstus. Didžiausias pavojus slypi tame, kad toks vaidmuo gali žmogui „prilipti“ ilgiems metams – jis pripras skųstis, kratytis atsakomybės ir jau nebeįsivaizduos savęs kitame vaidmenyje.

Ką reiškia gyventi nuolatiniame aukos vaidmenyje? Tai gyventi ne savo gyvenimą, dirbti ne savo darbą, priklausyti nuo žmogaus, kurio nemyli, kankintis, kai reikia padaryti net menkiausius sprendimus, negerbti savęs, pamiršti savo svajones ir siekius, nuolatos būti žemame nuotaikos tonuse, sakyti „taip“, kuomet norisi sakyti „ne“, ir pagaliau rizikuoti anksti susirgti įvairiomis ligomis.

Ir visą laiką jaustis, kad nieko negalima padaryti. Išeities nėra.

O gal yra?

Sunkiausia ir svarbiausia užduotis – pasakyti sau teisybę ir pradėti keistis ir keisti savo gyvenimą. Tačiau tiesa gali taip gąsdinti, kad nenumaldomai kils pagunda dar „truputį pakentėti“. Rinktis jums.

Keturių paskaitų dr. Raimundo Aleknos ciklas internetu apie tai, kodėl žmonės atsiduria aukos vaidmenyje ir kokie būdai turėtų padėti iš ten išeiti:

Trys aukos veidai. Kaip nustoti gailėtis savęs ir pradėti visavertį gyvenimą

Lektorius Raimundas Alekna – „Ąžuolyno“ klinikos direktorius, gydytojas psichiatras psichoterapeutas. Visuomenės veikėjas, politikas. Daugiau kaip 30 metų profesinė patirtis.

Skiriame tiems, kurie nori:

 • Nustoti gyventi svetimą gyvenimą, kuris žlugdo, ir dirbti neįdomų darbą, kuris neugdo ir nedžiugina.
 • Išeiti iš priklausomų, toksiškų santykių su nemylimais žmonėmis, su kuriais žaidžiami destruktyvūs žaidimai.
 • Nustoti graužtis ir kentėti, dėl savęs žlugdymo, leidimo kitiems pažeisti asmenines ribas ir bijoti pasakyti „ne“.
 • Išeiti iš santykių kančios trikampio, pasakyti sau teisybę ir pradėti naują gyvenimą.

Seminaro planas rimtai:

Seminaro metu bus kalbama apie vaikystėje išmoktas išgyvenimo strategijas. Išgyvenimo strategijomis yra vadinami pasikartojantys panašiose situacijose elgesio modeliai, kurie efektyviai veikė vaikystėje, tačiau suaugusiojo amžiuje tai dažnam tampa nuolatiniais nesusipratimais. Žmonėms sunku suprasti, kodėl noras padėti kitiems sąlygoja tiek daug nusivylimų tiek kitais, tiek ir pačiu savimi.

 1. Ką vadiname aukos vaidmeniu?
 2. Kaip yra išmokstamas aukos vaidmuo?
 3. Aukos vaidmens trūkumai ir privalumai.
 4. Ar gali būti sėkmingas būdamas aukos vaidmenyje?
 5. Gyvenimo scenarijaus sprendimai, kurie sąlygoja aukos vaidmenis.
 6. Kuo skiriasi sėkmingas nuo tokį vaidinančio?
 7. Kas yra svarbu norint suprasti, kaip galime nustoti vaidinę aukos rolę?
 8. Nuvertinimas bei pasyvus elgesys – tiesus kelias į aukos rolę.
 9. Savo elgesio motyvų įsisąmoninimas – pats teisingiausias būdas, kuris padeda apsispręsti, ar verta toliau būti aukos vaidmenyje.

Kaip tai vyks:

Seminaro metu bus naudojamos skaidrės, kurių pagalba bus lengva suprasti dėstomos medžiagos turinį bei gauti asmeninės naudos suvokiant, kaip mes išmokome išgyvenimo strategijų, ir ką galima pakeisti, kad mūsų gyvenimas taptų lengvesnis, įdomesnis ir kiltų kuo mažiau nesusipratimų. Tai bus aiškinama pasitelkiant dramatinio trikampio teoriją bei ankstyvųjų sprendimų analizės metodą.

Ar jumyse slepiasi auka?

 • Ar jaučiate, jog nebekontroliuojate savo gyvenimo?
 • Ar atrodo, jog kažkas kliudo jūsų laimei ar ramybei?
 • Ar manote, kad gyvenimas ar kiti žmonės yra kažką jums skolingi? Ar kad nusipelnėte kažko už tai, ką išgyvenote, nuveikėte?
 • Ar bandymai prasiblaškyti ir priklausomybės užima svarbią vietą jūsų gyvenime?
 • Ar dažnai jaučiatės vieniši, pavargę, neturintys paramos?
 • Ar jaučiatės pagrįstai galintys skųstis dėl to, kas jums nutiko?
 • Ar naudojate tokias frazes, kaip kad: ,,aš negaliu nieko pakeisti dėl to”, ,,tai ne mano kaltė”, ,,ką tu tikėjaisi, kad aš padarysiu?”.
 • Ar jums atrodo, kad viskas, ką darote, pavyksta prastai? Jums niekas nesiseka?
 • Jaučiatės sugadinti ir nepataisomi?
 • Ar atrodo, kad kažkokią dalį gyvenimo kontroliuoja kažkokia kita jėga, ne patys jūs?

Jei į bent porą šių klausimų atsakėte teigiamai, labai didelė tikimybė, kad jūsų namuose vieši aukos sindromas. Ir jį pastebėti bei padėti jo atsikratyti yra svarbu, kad galėtumėte išsilaisvinti ir neužnuodyti savo gyvenimo.

.

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, galite kreiptis el. paštu seminarai@asirpsichologija.lt arba tel. 869008008