Lemties žaidimai. Kaip pakeisti gyvenimo scenarijų. Transakcinė analizė.

Diena su psichologu

„Aš ir psichologija“ TĘSIA savaitgalio renginių, skirtų savęs pažinimui ir asmenybės tobulėjimui, seriją "DIENA SU PSICHOLOGU"

VERTA DALYVAUTI, NES TAI:

 • diena, kada apie sudėtingus asmeninius dalykus kalbėsime paprastai ir visiems suprantamai.
 • „Diena su psichologu“ - vyks savaitgaliais, kad būtų patogu atvykti ir iš kitų vietų, ir kad nereikėtų blaškytis galvojant apie kasdienę rutiną.
 • „Diena su psichologu“ - ta pačia tema vyks tik vieną kartą.
 • „Diena su psichologu“ - tai būdas sutelkti draugėn bendruomenę žmonių, siekiančių asmeninio augimo, kad galėtume vienas kitam padėti tobulėti.
 • Tokią dieną stengsimės surengti bent kartą per mėnesį – pasikviesti žymius, daug pasiekusius ir patyrusius psichologus. Jų paslaugos ir seminarai brangūs, tačiau pagrindinė „Dienos su psichologu“ mintis - padaryti juos prieinamus kuo didesniam žmonių ratui.

Jei Tu sau rūpi, privalai būti čia.

Antrasis bandymas, dar geresnis ir tobulesnis - „Diena su psichologu“ kartu su psichiatru, psichoterapeutu Raimundu Alekna, Vilniuje:

 

Lemties žaidimai. Kaip pakeisti gyvenimo scenarijų. Transakcinė analizė.

Apie tris pagrindinius gyvenimo scenarijus, žaidimus, kuriuos žaidžia žmonės ir kaip išvengti neišvengiamo.

 • Lemties žaidimai. Kaip pakeisti gyvenimo scenarijų. Transakcinė analizė.
 • VILNIUJE, Vilniaus universiteto Teatro salėje, Universiteto 3
 • Renginys perkeliamas į 2020 m. gegužės 9 d., šeštadienį, 10:00
 • 2020 m. kovo 21 d., šeštadienį, nuo 10:00 iki 17:50
 • Iš viso 6 valandos aktyvaus dalyvavimo.
 • KAS BUS, JEI RIBOJIMAI UŽSITĘS IKI GEGUŽĖS 9 D.? Tuomet "Diena su psichologu" įvyks tiesiogiai internetu, su galimybe peržiūrėti video įrašą vėliau. O visi dalyvavę  gaus galimybę dalyvauti papildomoje "Dienoje su psichologu" internetu NEMOKAMAI. Taigi vietoj vienos paskaitos, gausite dvi. Tik internetu. Papildomos paskaitos temą ir lektorių paskelbsime vėliau.

Visoje situacijoje susigaudyti ir gyvenimo scenarijus atskleisti bei aktyviai dalyvauti padės aktoriai:

 • Irena Jankutė
 • Šarūnas Banevičius
 • Saulius Baltrūnas

Dabar jau laikas pasirūpinti ir savimi. 

Dar visai kelios vietos su specialia nuolaida - 69 €

Dalyvio mokestis seminaro dieną - 120 €.  Į kainą įskaičiuotas PVM 21 proc. Speciali kaina galioja iki 2020-03-31 arba dešimčiai vietų. Priklausomai kas įvyks anksčiau.

Dalyvavimo atšaukimo ir pinigų grąžinimo taisyklės čia

Netgi aukšto intelekto žmogus gali pasukti klaidingu keliu, jei trūksta intuicijos ar jautrumo.
Carl Gustav Jung

Su Raimundu Alekna

„Ąžuolyno“ klinikos direktorius, gydytojas psichiatras psichoterapeutas. Visuomenės veikėjas, politikas. Daugiau kaip 30 metų profesinė patirtis.

Įsivaizduokite, jog Jūsų gyvenimo scenarijus jau seniai parašytas. Jau seniai žinoma, kokius žmones mylėsite, kaip klostysis jūsų asmeniniai santykiai, ko pasieksite darbe, būsite jūs laimingi savo gyvenimo pasiekimais, ar išgyvensite tik nusivylimus ir nuolat jausitės nevykėliais. O galbūt Jūsų gyvenimas bus toks pilkas, kad niekuo nesiskirs nuo milijonų kitų žmonių ir jus kankins abejonės dėl gyvenimo prasmės. Jei nieko nedarysite - viskas kartosis – sutiksite tokius pat žmones, darysite tas pačias klaidas. Kaip ir bet kuriame siužete, jame numatyta viskas - pradžia, kulminacija ir net pabaiga.

Žmonės tai vadina lemtimi, likimu, tačiau šio scenarijaus autorius – Jūs pats.

Kurti scenarijų jūs pradėjote, kai tik sugebėjote apsidairyti aplink. 3 metų amžiaus buvo jau suformuotas Jūsų būsimos asmenybės modelis, 4 metų - pagrindinis viso gyvenimo siužetas, o 7 - jau ir galutinai baigtas. Tuo sunku patikėti, bet taip iš tiesų yra.

Nuo 7 iki 12 metų, mokydamiesi mokykloje, tobulinote ir tvirtinote atskiras siužeto detales. Paauglystėje ieškojote ir vis atrasdavote savo lemties patvirtinimų. Greičiausiai, dabar, jau būdami suaugusiais, viso to nė nepamenate, tačiau Jūsų gyvenimo scenarijus tvirtai įsitaisęs Jūsų viduje ir kad ir ką bedarytumėte, diena iš dienos realizuojamas jūsų gyvenime.

Jei tai trukdo jūsų asmenybės vystymuisi, tokį scenarijų reikia išsiaiškinti ir perrašyti. Tai gali būti bet kas, kas nuolat kartojasi jūsų gyvenime – piktnaudžiavimas alkoholiu, asmeniniai santykiai su netinkamais žmonėmis, įsipainiojimas į įvairias pavojingas situacijas, įstatymo pažeidimai, darbo nesėkmės, pagaliau nuolatinis pinigų trūkumas ir t.t. ir pan. Jei tai kas nors norės padėti jums pakeisti, jūs visomis išgalėmis tam priešinsitės, jei tik pats nenuspręsite, kad atėjo laikas pasikeisti.

Kaip pakeisti tai, kas neišvengiama šiame visos dienos autoriniame dr. Raimundo Aleknos seminare:

Lemties žaidimai. Kaip pakeisti gyvenimo scenarijų.

Lektorius Raimundas Alekna – „Ąžuolyno“ klinikos direktorius, gydytojas psichiatras psichoterapeutas. Visuomenės veikėjas, politikas. Daugiau kaip 30 metų profesinė patirtis.

Seminaro planas rimtai:

1. Kas yra gyvenimo scenarijus
2. Kaip gyvenimo scenarijus atsispindi žmogaus kasdieninėje veikloje
3. Žmogaus psichologinė struktūra pagal transakcinės analizės teoriją.
4. Kaip žmogaus psichologinės struktūros dalys pasireišia kasdieninėje veikloje
5. Kokie žmogaus asmenybės vystymosi etapai
6. Kokie faktoriai sąlygoja harmoningos asmenybės vystymąsį
7. Kas yra pripažinimas ir kokios jo formos pagal transakcinės analizės teoriją
8. Kas yra psichologiniai žaidimai/išgyvenimo strategijos pagal transakcinės analizės teoriją
9. Dažniausiai pasireiškiančios išgyvenimo strategijos
10. Laimėtojo/nelaimėtojo/pralaimėtojo gyvenimo scenarijų skirtumai
11. Kaip gali būti keičiamas/koreguojamas gyvenimo scenarijus
12. Asmeninės gyvenimo patirties panaudojimas kitaip
13. Naujų gyvenimo scenarijaus sprendimų priėmimas
14. Kaip galima apibūdinti psichologiškai harmoningą asmenybę

Kas yra transakcinė analizė?

Transakcinė analizė (TA) – tai lengvai suprantama ir šiuolaikiška asmenybės psichologijos teorija apie žmonių mąstymą, jausmus bei elgesį. Taip pat tai efektyvus psichoterapijos būdas, padedantis asmenybei bręsti ir keistis. TA teorija pateikia požiūrį, kuriame atsispindi vidinis (psichologinis), išorinis (elgesio) ir bendravimo (tarpasmeninis) lygiai. TA kaip teorija taikoma psichoterapijoje, įvairiuose mokymuose apie organizacijų kolektyvų mikroklimato gerinimą, žmonių tarpasmeninio bendravimo problemas.
Transakcinės analizės teoriją 1950 – 1960 m. išvystė Eric‘as Berne‘as ir jo kolegos. Jų nuomone, tuo metu daug dėmesio buvo skiriama žmogaus psichinių procesų tyrinėjimui ir per mažai tarpasmeninių santykių psichologijai. Pradžioje TA teorijos kūrėjai šį mokslą pavadino socialine psichiatrija ir taikė grupiniam pacientų gydymui. Tik vėliau TA imta vis plačiau taikyti individualiai terapijai.
Šaltinis: https://www.facebook.com/pg/Lietuvos-transakcin%C4%97s-analiz%C4%97s-asociacija-113926849968096/about/?ref=page_internal

Kam skiriama?

Skiriame žmonėms ieškantiems gyvenimo džiaugsmo arba gal kartais nerandantiems gyvenimo prasmės, arba nuolat darantiems tas pačias klaidas asmeniniame gyvenime, karjeroje ar santykiuose. Tam tikras brandumas būtų sveikintinas.

Kaip tai vyks:

Seminaro metu ne tik aptarsime įmanomus scenarijus atskirai, atsakysime į klausimus, kaip iš jų išsivaduoti ir tapti laimingesniais, bet ir pateiksime pavyzdžių bei vaizdinės medžiagos.

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, galite kreiptis el. paštu seminarai@asirpsichologija.lt arba tel. 869008008