Teatralizuoti seminarai. Psichoterapijos eskizai. Žvilgsnis į problemų sprendimą. 2023 pavasaris.

„Teatralizuoti seminarai. Psichoterapijos eskizai“.  Šiandien žengiame mums mažai pažįstamais ir naujais takais ir kviečiame prisijungti ir jus.

Kuo bebūtum gyvenime, kaip begyventum, vis tiek ateina toks laikas, kai atrodo, kad gyvenimas - tai nesibaigianti kelionė nuo vienos problemos prie kitos, nuo vieno sprendimo – prie kito.

Vieni žmonės šiuo keliu žengia tarytum lengvai, kiti palūžta, atrodytų, nuo menkučių nesklandumų. Bėda, kad užklumpančios nelaimės dažniausiai tėra simptomai, o tikrosios problemos slypi daug giliau ir jas sunku įžvelgti.

„Teatralizuoti seminarai. Psichoterapijos eskizai“ tai būdas į gyvenimo dėlionę ar jos detales pažvelgti iš šalies. Scenoje psichoterapijos žinios ir gebėjimai kartu su aktoriniu meistriškumu įgaus milžinišką poveikį mūsų supratimui ir norui keisti bei pasikeisti.

„Teatralizuoti seminarai. Psichoterapijos eskizai“ tai:

 • Būdas lengviau atpažinti problemą žiūrint į ją iš šalies. O dažnai teisingam sprendimui užtenka tik žinojimo kurioje vietoje esi. Taigi vienos minties....
 • Pažvelgti pro rakto skylutę į psichoterapiją ir prisiliesti prie jos paslapčių
 • Scena, tai vieta, kur pavaizduoti patys grubiausi, bjauriausi, nemaloniausi, labiausiai nutylimi dalykai įgauna estetišką vaizdą ir taip daro milžinišką poveikį žiūrovams suprasti save ir kitus.
 • Kada žymūs, daug pasiekę ir patyrė psichinės sveikatos specialistai apie sudėtingus dalykus kalbės paprastai ir visiems suprantamai
 • Kada seminaras ta pačia tema vyks tik vieną kartą.

Vienintelį kartą Vilniuje, 2023 m. gegužės 8-11 dienomis KETURI TEATRALIZUOTŲ SEMINARŲ VAKARAI su žinomais Lietuvos psichinės sveikatos specialistais - Eugenijumi Laurinaičiu, Genovaite Petroniene, Olegu Lapinu, Dainiumi Jakučioniu.

Bei mylimais ir puikiais aktoriais – Kristina Savickyte, Juliumi Žalakevičiumi, Oscar Wyganowski, Egle Skrolyte, Vilma Raubaite, Irena Jankute, Valentinu Krulikovskiu, Viačeslavu Lukjanovu, Laurynu Graikšu, Vytautu Kontrimu.

Epizodų scenarijų autoriais Povilu Laurinkumi ir Raimonda Agne Medeišiene.

Renginių metu bandysime atsakyti į svarbius gyvenimiškus, egzistencinius ir santykių klausimus. Kviečiame jus į šią netipišką, įdomią ir intriguojančią kelionę kartu su mumis. Dalyvaukite kiekvieną vakarą arba prisijunkite tik į vieną temą. Ką tikrai garantuojame - tai unikalią patirtį, gerą, naudingai praleistą laiką ir dalykus, kurie galbūt niekada daugiau nebepasikartos.

Kiekvienas renginys skirsis nuo ankstesnio ir tikrai bus kitoks

Dalyvaukite visuose arba išsirinkite jums įdomiausią (žr. žemiau)

Šiandien faktiškai "paskutinės minutės" specialus pasiūlymas paskutiniams abonementams į visus renginius - tik nuo 99 €

Kaina priklauso nuo pasirinktos vietos salėje. Pilna abonemento kaina be nuolaidos 120-200 €. Į kainą įskaičiuoti PVM 9 proc. ABONEMEMTO PARDAVIMAS NE ILGIAU KAIP IKI 2023-05-06 12 val. 

Bilieto kaina nuo 29 €

Charakterio tipai. Kaip silpnybes paversti stiprybėmis. Su Genovaite Petroniene.

Kaip efektyviausiai išnaudoti savo ir sugyventi su kitų žmonių charakterio ypatybėmis, stiprybėmis ir silpnybėmis

Gegužės 11 dieną 19 val., Multikino, Ozo 18, Vilniuje

Dauguma žmonių elgiasi turėdami pačius geriausius ketinimus. Tačiau kiekvienas yra unikalus sutvėrimas, turintis ne tik skirtingą išvaizdą, bet ir savitą pasaulėžiūrą ir aplinkos vertinimą. Net ir tolerantiškiausiam žmogui sunku priimti ir suprasti tą, kuris elgiasi kitaip. Užuot toleravę ir sugyvenę su kitokiu matymu, laikome tai charakterio ar asmenybės trūkumu ir daugiausiai ką leidžiame sau - pateisinti, bet nesuprasti. Visa tai turi pasekmių visiems. Nesusikalbėjimas. Pykčiai. Ignoravimas. Ir kitos bendravimo negerovės gali gerokai apkartinti gyvenimą šeimoje ar darbe. Skirtingas charakterio bruožų rinkinys gali gerokai apsunkinti santykius.

Galbūt dėl to, kad žmonių įvairovė tokia didelė, bendravimas gali tapti sudėtinga užduotimi? Bet jei žinotume, kuo kiekvienas esame skirtingi ir kaip skiriasi mūsų reakcijos, emocijos ir pasaulio matymas nuo kitų žmonių, galbūt sugebėtume vienas kitą išgirsti, pamatyti ir susikalbėti?

Kaip atpažinti tipinį savo ir kitų žmonių charakterį, suprasti norus, baimes, bendravimą, elgseną, darbo stilių ar gyvenimo būdą. Ir prabilti jiems taip, kad jie išgirstų?

Dalyvauja:

 • Genovaitė Petronienė psichologė-psichoterapeutė, konsultuojanti daugiau kaip 25 metus. Radijo laidų vedėja, knygų ir daugelio straipsnių autorė.
 • Kristina Savickytė - aktorė, radijo laidų ir knygų autorė, mokymų programų tėvams, įvairaus amžiaus vaikams ir ugdytojams kūrėja, renginių, konferencijų vedėja, diskusijų moderatorė.
 • Vilma Raubaitė - teatro ir kino aktorė, apdovanota dviem Auksiniais scenos kryžiais.
 • Vytautas Kontrimas - teatro, kino ir TV aktorius, VU ir LMTA docentas.

Scenarijų autorius Povilas Laurinkus - aktorius, teatro, kino ir TV režisierius, scenarijų autorius.

Bilieto kaina nuo 29 €

Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės. Rolės ir manipuliacijos. Su Olegu Lapinu

Trys pagrindiniai vaidmenys. Kaip išvengti neišvengiamo ir išeiti iš žalingo santykių trikampio.

Gegužės 10 dieną 19 val., Multikino, Ozo 18, Vilniuje

Santykių trikampyje trys vaidmenys - persekiotojo, aukos ir gelbėtojo. Visi jie susiję vienas su kitu ir visi gauna menamą naudą. Vaidmenys ir žaidimai pakeičia nuoširdžius tikromis emocijomis ir reakcijomis grįstus santykius. Visiems dalyviams ilgainiui ima trūkti bazinio palaikymo, pasitikėjimo ir meilės sau.

Vaidindami šiuos vaidmenis, žmonės ima ignoruoti realybę tarsi aktoriai scenoje, žinantys, kad gyvena išgalvotą gyvenimą, tačiau turintys rodyti, jog tiki vaidmens realumu. Nepaisant to, niekada nepavyksta ilgai išsilaikyti vienoje rolėje. Nelauktai gelbėtojas virsta persekiotoju, o persekiotojas - auka. Tuo pačiu scenoje pasirodo vis nauji dramos veikėjai. Dažniausiai eilinio gelbėtojo vaidmenyje. O toliau siužetas kartojasi su naujais asmenimis, bet tais pačiais vaidmenimis.

Ką su tuo daryti? Kaip išeiti iš primestų vaidmenų? Kaip neįsitraukti į tokius žaidimus?

Dalyvauja:

 • Olegas Lapinas -psichiatras, psichoterapeutas, dėstytojas, gydytojas pediatras. Knygų ir daugelio straipsnių autorius. Sukaupęs daugiau kaip 30 metų praktinės psichoterapeuto konsultacijų patirties.
 • Eglė Skrolytė - aktorė, TV laidų autorė ir vedėja
 • Irena Jankutė - teatro, kino ir TV aktorė, prodiuserė
 • Valentinas Krulikovskis - teatro, kino ir TV aktorius

Scenarijaus autorė: Raimonda Agnė Medeišienė - forumo teatro 4ROOMS įkūrėja ir kūrybos vadovė, taikomųjų teatro metodų ekspertė.

Bilieto kaina nuo 29 €

Nuo atjautos iki agresijos. Konfliktai poroje. Su Dainiumi Jakučioniu.

Ar prasidėję konfliktai reiškia, kad santykiai pasmerkti? Kodėl erzina paprasti dalykai, kurie anksčiau kėlė šypseną.

Gegužės 9 dieną 19 val., Multikino, Ozo 18, Vilniuje

Konfliktai mus lydi visur, net ir puikiausiuose dviejų žmonių santykiuose. Tik kartais reaguojame į partnerio emocijas su atjauta ir supratimu, o kartais su agresija arba ignoravimu ir atsitraukimu. Kodėl santykiai, taigi ir pykčiai, bėgant laikui įgauna vis kitas formas? Kas verčia mus taip elgtis? Kodėl esame skirtingi skirtingose situacijose arba su skirtingais žmonėmis, o gal kaip tik esame vienodi ir atspindime kitų žmonių elgesį arba savo ankstesnę patirtį?

Konfliktas nėra baubas ir jame galime jaustis pakankamai gerai, jei suprantame savo reakcijų priežastis ir išmokstame į juos reaguoti neįžeisdami nei savęs, nei partnerio. 

Dalyvauja:

 • Dainius Jakučionis, gydytojas psichoterapeutas, turintis šeimos gydytojo darbo patirtį. Kognityvinės, elgesio ir schemų psichoterapijos specialistas. Daugiau nei 10 metų konsultuoja nerimo, emocijų ir asmenybės sutrikimų klausimais.
 • Eglė Skrolytė - aktorė, TV laidų autorė ir vedėja
 • Vilma Raubaitė - teatro ir kino aktorė, apdovanota dviem “Auksiniais scenos kryžiais”
 • Irena Jankutė - teatro, kino ir TV aktorė, prodiuserė
 • Valentinas Krulikovskis - teatro, kino ir TV aktorius
 • Viačeslav Lukjanov - teatro, kino ir TV aktorius
 • Laurynas Graikšas - teatro, kino ir TV aktorius
 • Raimonda Agnė Medeišienė - forumo teatro 4ROOMS įkūrėja ir kūrybos vadovė, taikomųjų teatro metodų ekspertė.

Bilieto kaina nuo 49 €

Praeities šešėliai. Kas labiausiai trukdo būti laimingam šiandien? Su Eugenijumi Laurinaičiu.

Apie savivertę, meilę, šeimą, genus ir charakterius. Kada viską sprendžiame mes patys, o kada likimas.

Gegužės 8 dieną 19 val., Multikino, Ozo 18, Vilniuje

Kai susiduriame su sunkiomis gyvenimo akimirkomis ir problemomis, dažniausiai pradžioje tikime, jog dabar tiesiog nesėkmingas ruožas ir viskas greitai pasibaigs. Tačiau vieną problemą keičia kita ir ima atrodyti, kad nelaimių virtinė begalinė, o laimingi niekada ir nebuvome, ir neturėtume būti. Galvojame apie tai. Daug. Ir kai tik randame progą. Tampame nelaimingi, irzlūs, pavargę ir nervingi, o būdami tokios būsenos nebegalime ramiai reaguoti į tai, kas vyksta su mumis. Taip gimsta naujos problemos....

Maža to, tokios problemos gali glūdėti jūsų pasąmonėje nuo labai ankstyvos vaikystės: nuoskauda dėl tėvų elgesio, neteisybė vaikų darželyje, meilės trūkumas, visa tai atrodo seniai pamiršta, tačiau iš tiesų keičia jūsų elgesio modelius ir gali pritraukti nelaimes.

Pirmasis žingsnis link išgijimo – suvokimas kodėl aš taip jaučiuosi, arba kodėl darau neteisingus pasirinkimus ir tai svarbiausia, ką jūs išsinešite iš šio seminaro.

Dalyvauja:

 • Dr. Eugenijus Laurinaitis - gydytojas, psichiatras, psichoterapeutas, profesorius, Europos psichoterapijos asociacijos generalinis sekretorius, knygų ir daugelio mokslinių straipsnių autorius
 • Kristina Savickytė - aktorė, radijo laidų ir knygų autorė, mokymų programų tėvams, įvairaus amžiaus vaikams ir ugdytojams kūrėja, renginių, konferencijų vedėja, diskusijų moderatorė.
 • Julius Žalakevičius - teatro, kino ir TV aktorius, apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.
 • Oskar Wyganowski - teatro, kino ir TV aktorius, improvizacijos meno dėstytojas LMTA, renginių ir improvizacijos praktinių seminarų vedėjas.

Scenarijų autorius Povilas Laurinkus - aktorius, teatro, kino ir TV režisierius, scenarijų autorius.