Emocinė priklausomybė santykiuose. Kaip atsikratyti?
Kas yra emocinė priklausomybė, o kas – brandi meilė? Kuo jos skiriasi ir kaip nuo tokios priklausomybės išgyti?
- Lektorius Julius Tilvikas
- VAIZDO ĮRAŠUS GALĖSITE PERŽIŪRĖTI 6 MĖN. po apmokėjimo
- Seminaro VAIZDO ĮRAŠAS
- Trukmė 360 min.
Šiandien specialus pasiūlymas - tik 69 €
Užsisakyti už specialią kainą
Į kainą įskaičiuota 21 proc. PVM. Kaina be nuolaidos - 120 €.
Dažnas esame kilęs iš daugiau ar mažiau „neveikiančių“ šeimų. Jose mums trūko supratimo ar pavyzdžių, kas yra brandūs santykiai ir sveika meilė. Todėl emocinė priklausomybė nuo partnerių labai dažnai laikoma meile ir net aukštinama savo ydinga forma.
Pirmasis, ir svarbiausias emocinės priklausomybės požymis santykiuose tarp partnerių, – išradingos manipuliacijos, bendravime. „Ar tu tikrai mane myli?“, „man viskas tinka – kaip pasakysi, taip ir bus...“, „ar tikrai manęs nepaliksi?“ Tokių ir panašių pavyzdžių santykiuose galime rasti beveik kiekvieną dieną. Dažniausiai tai įvyksta net nepagalvojus, kad iš tiesų – manipuliuojame savo artimaisiais, ar jie mumis.
Ar tai reiškia, kad visi esame emociškai priklausomi? Nebūtinai, bet dažnam mūsų verta pasvarstyti ar mūsų santykiuose nėra požymių, kad einame link emocinės priklausomybės.
Kaip emocinės priklausomybės atsikratoma? Išmokti būti atviram ir pažeidžiamam šalia partnerio? Taip, tai vienas iš būdų. Deja taip pakeisti elgesį labai sunku žmonėms, turintiems traumuojančių vaikystės patirčių. Jie kažkada buvo priversti užsidėti netikro „aš“ kaukę, kad išgyventų toksiškoje aplinkoje, o dabar ši kaukė ir toliau saugo nuo skausmo, neleisdama brandžiai meilei tapti jų gyvenimo dalimi.
Su Juliumi Tilviku
Psichologas, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, tinklalaidės „Tilviko Lizdas“ autorius ir vedėjas. Individualioje praktikoje dirbdamas su suaugusiais ir poromis yra sukaupęs daugiau kaip 9 metų psichologinio konsultavimo patirties. Psichologinė vaikystės trauma yra viena iš labiausiai dominančių Juliaus darbo ir kompetencijos sričių.
Brandžios ir sveikos meilės apibrėžimas paprastas – tai jausmas kylantis kitam žmogui dėl jo vertybių, asmenybės, ir kuriamo su mumis ryšio, neišduodant savo jausmų. Kelias iki tokio buvimo kartu nuo emocinės priklausomybės gali būti labai ilgas.
Apie tai ir kalbėsime naujame Juliaus Tilviko trijų dalių seminare:
Emocinė priklausomybė santykiuose. Kaip atsikratyti?
Lektorius Julius Tilvikas. Psichologas, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, tinklalaidės „Tilviko Lizdas“ autorius ir vedėjas. Individualioje praktikoje dirbdamas su suaugusiais ir poromis yra sukaupęs daugiau kaip 9 metų psichologinio konsultavimo patirties. Psichologinė vaikystės trauma yra viena iš labiausiai dominančių Juliaus darbo ir kompetencijos sričių.
Kaip tai vyks:
Kursas susideda iš trijų seminarų. Jų metu ieškosime atsakymų kaip atsikratyti emocinės priklausomybės, o santykiai poroje peraugtų į „brandžios meilės“ stadiją:
Pirmas seminaras. Priklausomybė
- Emocinė priklausomybė nuo partnerio. Kas tai?
- Kuo skiriasi emocinė priklausomybė nuo kopriklausomybės?
- Kaip emocinė priklausomybė atsiranda?
- Kaip suprasti, ar žmogus yra priklausomas?
- Ko bijo priklausomas asmuo?
- Neveiksmingos strategijos tvarkantis su priklausomybe. Kokias klaidas darome?
Antras seminaras. Emocinės priklausomybės įveikimas
- Santuokos viltys ir tikrovė.
- Neigiamos vaikystės patirtys. Kokią įtaką tai daro mūsų santykiams dabar?
- Vaidmenys Karpmano dramos trikampyje.
- Išmoktas bejėgiškumas.
- Kas yra adekvatus emocinis ryšys?
- Ką daryti, kad nebūtų 1+1 = 0
Trečias seminaras. Brandūs poros santykiai ir sveika meilė
- Kodėl konfliktai yra reikalingi?
- Brandi meilė ir rūpestis.
- Atstumas ir artumas.
- Apie pagarbą, pasitikėjimą, sąmoningumą ir partnerystę santykiuose.
- Kodėl taisyklės ir tikslai santykiuose – svarbu?