Partneris nebe toks, koks buvo anksčiau. Ką daryti?

Būdami poroje ilgą laiką kartais galime nejučia pradėti savęs klausti, kur dingo tie laikai, kai partneris mums nešė gėlių ir sakė komplimentus? Kur dingo tie laikai, kai partnerė mums nepriekaištaudavo dėl nešvarių indų ir kasdien puošdavosi tik dėl mūsų? Tačiau ką daryti, jei partneris nebe toks, koks buvo anksčiau? Kas lemia tokius pokyčius poroje? Kaip sugrįžti atgal? Ir ar pokytis – tikroji problema? Psichologė Karolina Bajoriūnienė.

Pasikeitė partneris, ar mes?

Jei kyla priekaištas, jog jis arba ji anksčiau buvo kitokie, visuomet verta ir patiems mintimis grįžti į tą laikotarpį ir prisiminti, kokie buvome mes. Galbūt mūsų pakitęs elgesys lėmė ir partnerio pokytį? Be abejo, tai yra lašas jūroje – tai gali ir neatsakyti į pagrindinius klausimus ir gali tekti kreiptis pagalbos, kad tuos klausimus rastume. Tačiau užduoti sau klausimą, kokie buvome tuomet, kai partneris elgėsi taip, kaip mes norėtume, visai verta.

Pagalvokime, kokie buvome, ir ką darėme. Galbūt, jei esame vyrai, dažniau nešėme gėles? Galbūt sakėme komplimentus? Galbūt dažniau kvietėme išeiti, praleisti laiką kartu, rodėme daugiau aistros? Moterims galima pagalvoti, galbūt, ruošdamasi pasimatymui, jam iš tiesų ruošėtės? Dažėtės, gražinotės, norėjote patikti? Galbūt prieš pasimatymą nusiskutote kojas? Dažėtės lūpas? Galbūt vertėtų grįžti į prisiminimus ir atkartoti tą elgesį, kuris gali labai tiesiogiai paveikti ir partnerį, ir tarsi taip pat sugrąžinti jį į tą laikotarpį ir iš dalies vėl paversti tokiu, koks buvo anksčiau.

Pasistengti pažinti partnerį iš naujo

Tačiau, be abejo, nepamirškite ir kito momento: žmonės susituokia tikėdamiesi, kad partneris visuomet išliks toks, koks buvo. Taip niekada nebus. Iš esmės žmogus nelabai keičiasi, jei pats to nenori, tačiau vis dėlto jis iš esmės keičiasi kasdien. Kiekviena diena mums atneša patyrimą, kuris mus pakeičia ateičiai. Todėl visuomet sakau, kad įdomu ir visuomet yra, ką pažinti partneryje. Todėl jei manote, kad partneris pasikeitė, galima pačiam sugrįžti ir šiek tiek sugrąžinti partnerį į tą laikotarpį, kokie buvome anksčiau. Tačiau nepaisant to, reikėtų ir atsižvelgti į tą pokytį ir pabandyti pažinti tą naująjį žmogų, kuris, būdamas šalia jūsų, kito, vystėsi ir brendo.

Olego Lapino psichologijos seminarų retrospektyva
Vaikystės traumos. Kaip įveikti praeities šešėlius
Viskas iki 9,99 €
Autistiškų vaikų ugdymo ypatumai
Savivertė. Drąsa būti netobulam. Su Eugenijumi Laurinaičiu
Kaip elgtis tėvams, kai konfliktuoja vaikai
Suaugę vaikai ir tėvai. Kaip išsivaduoti iš sunkumų ir praeities šešėlių.
Vidinė ramybė. Kaip susidraugauti su savimi. Produktas