Trijų pokyčių vakaras. Stipraus mąstymo technologija

“Mąstau, vadinasi esu”, bet jeigu gyvenime trūksta rezultatų, Rene Descartes nepadės – būtina pakeisti mąstymą! “Stipraus mąstymo technologija” kitaip – algoritmizuotas mąstymas (konkreti veiksmų seka, duodanti konkretų rezultatą). Tai metodas, padedantis įveikti visus mąstymo įpročius, kurie neveda “tiesiai prie rezultato” bet kurioje veiklos srityje. Kartu tai ir antroji Giedriaus Švetkausko žinutė – pasidalinimas! Trijų pokyčių vakaras su Dariumi Slavinsku.

– Sveiki. Po vasaros atostogų – vėl Trijų pokyčių vakaras. Su Giedriumi Švetkausku jau matėmės vienoje laidoje prieš atostogas, tačiau kad atsimintumėte, apie ką laida, šiek tiek papasakosiu. Šiais laikais galima sutikti labai daug žmonių, kurie moko įvairiausių praktikų. Man asmeniškai kilo klausimas, kiek tokių mokytojų patys gyvena taip, kaip moko. Kitas klausimas – ar tai, ko moko, galima paaiškinti paprastais žodžiais, kad suprastų net ir mažas vaikas? Trečias klausimas – ar tai, ko moko, išmoko žmones, ar tiesiog papasakoja ir žmonės gyvena kaip gyvenę. Ar sugeba padėti žmogui perimti tai, ko mokoma, ir įgyvendinti realų pokytį savyje?

Mano asmenine nuomone, gyvenimo būdo mokymai turėtų būti ilgalaikiai, tačiau visuomet troškau, kad žmonės, kurie dėl įvairiausių priežasčių negali ilgą laiką lankyti tokių mokymų, tai galėtų gauti kaip įgūdį, kurį, kelis kartus pakartojus, žmogus tai išmoktų ir galėtų taikyti savo gyvenime. Taigi Trijų pokyčių vakaro idėja ta, jog kiekvienas pašnekovas pasidalina trimis pagrindinėmis žinutėmis, kuo jis gyvena, ką jismoka paprastai, aiškiai iškomunikuoti ir ko gali išmokyti žmogų per vieną vakarą. Tuomet visa tai realizuojama praktiniame Trijų pokyčių vakare. Tad, Giedriau, apie ką kalbėsime šiandieną? Kokia tavo žinutė?

Stipraus mąstymo technologija

– Tai yra stipraus mąstymo technologija arba algoritmizuotas mąstymas. Jos moko Markas Lučinas. Jos bazė yra vadinamasis TRIZ, kūrybinių sprendimų teorija, sukurta buvusioje Sovietų Sąjungoje vieno patentų tyrinėtojo ir inovatoriaus. Markas Lučinas ją modifikavęs ir aš jums duosiu vieną arba porą algoritmų, kuriuos galėsite pritaikyti savo gyvenime – taip vadinamas socialines manipuliacijas.

Norėjau paklausti – tu iš Marko Lučino to išmokai, o pats irgi mokai šių technikų?

– Ne, šių dalykų aš įprastai nemokau, tačiau renginio metu išmokysiu keleto technikų. Markas Lučinas tai daro labai profesionaliai ir giliai su daugybe pavyzdžių, jis turi didžiulę patirtį, tačiau renginio metu aš duosiu konkretų instrumentą.

– Gerai. Gal tuomet gali papasakoti plačiau? Kam ji reikalinga? Kokia nauda? Ką žmogus su tuo galės daryti savo gyvenime? Ir kaip tai gali perteikti?

– Stipraus mąstymo technologiją daugiausiai naudoja verslininkai, tačiau ji skirta visiems. Verslininkai dažniausiai yra ta progresyvioji visuomenės dalis, kuri skuba siekti tikslų ir viskuo domisi. Čia daugiau plačiąja prasme, tačiau yra tam tikros tendencijos. Stipraus mąstymo technologija yra algoritmizuotas mąstymas, technologija. Tai yra konkreti veiksmų seka, duodanti konkretų rezultatą.

– Kitaip tariant, jei žmogus kalba daug, o veikia mažai, nėra kryptingo mąstymo, nėra struktūrinio mąstymo.. Čia apie tai, ar ne?

Universalus algoritmas

– Ne, ne apie tai. Žmogus gali genialiai mąstyti, genialiai viską sudėlioti savo galvoje, tačiau jis gali neturėti įgyvendintojo savybių ir galės tik kalbėti. Tačiau čia ne apie tai. Duosiu paprastą pavyzdį. Įsivaizduokite, yra makaronų virimo technologija. Tai reiškia imame puodą, pilame vandenį, beriame druską, dedame makaronus, išverdame ir taip toliau. Tačiau jei tai aprašytume kaip seką ir atiduotume kitam žmogui, kuris niekada nevirė makaronų, jis pagal aprašymą pakartojęs seką po kelių kartų išvirs skanius makaronus. Tai yra konkreti veiksmų seka duodanti garantuotą rezultatą.

Priešingas dalykas būtų mąstymas bandymų ir klaidų metodu: pasirodė taip, vadinasi darau taip (priklausomai, kokie galvoje yra stereotipai). Pavyko, ar ne – čia jau kitas klausimas. Yra toks vadinamas “brainstormingas”, kur kas tuo metu susišvietė, ką tuo metu mūsų sąmonė “išmetė”, tą ir gavome. Tačiau stipraus mąstymo technologija yra konkretūs algoritmai, duodantys konkretų rezultatą. Algoritmai egzistuoja skirtingoms sritims – politiniai, socialiniai, reklamos, viešųjų ryšių, gamybos, pardavimų, inovacijų kūrimo ir visose kitose srityse. Imame konkrečius algoritmus, įstatome savo mintį, perleidžiame per algoritmą ir gauname reikalingą rezultatą.

– O tai, ko tu mokysi, yra universalus metodas, tinkantis visiems?

– Taip, jis pritaikomas bet kur. Fenotipologiškai žiūrint, žmonės su vidutiniais intelektiniais gebėjimais naudodami stipraus mąstymo technologiją artėja prie genialaus mąstymo. Taip jie išsiskiria iš daugumos žmonių, kurie mąsto bet kaip.

Įveikti mąstymo klaidas

– Asociatyvus, emocinis mąstymas… Ar galima sakyti, kad ši technologija padeda įveikti visus šiuos automatinius dalykus, kurie neveda prie rezultato?

– Tikrai taip. Pavyzdys. Vienas iš algoritmų skamba taip: visa tai, ko reikia mums, reikia padaryti taip, kad to reikėtų jiems, kai jie mūsų to paprašytų ir mes negalėtume to atsisakyti. Tai naudojama politikoje, darbe su sociumu ir panašiai. Kaip aš tai pritaikiau praktiškai? Jau beveik prieš tris metus socialiniuose tinkluose feisbuke, Linkedin, insagrame paskelbiau akciją “perskaityk mano charakterį”. Man pradėjo rašyti žmonės, aš pradėjau jiems komentuoti jų charakterius, jie pradėjo ta informacija dalintis, srautas vis augo ir šiai dienai man yra parašę apie keliolika tūkstančių žmonių, kuriems pakomentavau jų charakterius.

– Aš irgi išbandžiau.

– Taip. Tad čia naudojau metodiką, kur savęs paklausiau. Man reikia, kad turėčiau klientų. Ne man reikia ieškoti klientų, bet man reikia, kad klientai ieškotų manęs – performuluoju užduotį. Kaip padaryti taip, kad jie manęs ieškotų? Taigi tai, ko reikia man, reikia padaryti taip, kad to reikėtų jiems, kad jie manęs to prašytų ir aš negalėčiau atsisakyti. Taigi man dabar daugybė žmonių kasdien rašo, kad perskaityčiau jų charakterį. Aš jiems atrašau – negaliu atsisakyti. Ir dalis jų perka. Tad tai – stipraus mąstymo technologija, vienas iš algoritmų, kurį panaudojau, kad turėčiau potencialių klientų srautą, iš kurio vėliau dirbdamas dalį paverčiu klientais.

– Super! Ar galiu paprašyti pakartoti tą žinutę, frazę, kurį kiekvienas klausytojas gali bandyti pritaikyti savo gyvenime? Primenu, kad realus praktinis įgūdis įvyks Trijų pokyčių vakare.

– Taip. Tad tai, ko reikia jums, reikia padaryti taip, kad to reikėtų jiems, kad jie jūsų to prašytų ir jūs negalėtumėte atsisakyti ir būtumėte vienintelis priverstas būti įgyvendintoju. O toliau yra tęstinumas – kaip kurti prašymus pačios liaudies prašymu.

– Tikriausiai reikės užsirašyti, kol išmoksiu atmintinai. Ačiū, Giedriau ir iki pasimatymo kitoje laidoje!

– Iki!