Poros seksualinis suderinamumas. Ką verta aptarti?

Sutikite, jog, be visa ko, poros seksualinis suderinamumas taip pat yra labai svarbus. Tačiau dažnai partneriams nedrąsu apie tai kalbėti, o tai ilgainiui gali tapti ir įtampos bei nesusipratimų poroje priežastimi. Tačiau nuo ko priklauso poros seksualinis suderinamumas? Kuo dažniausiai skiriasi vyrų ir moterų požiūriai į seksualinius santykius? Bei apie ką vertėtų atvirai pasikalbėti poroje? Psichologė Karolina Bajoriūnienė.

Nuo ko priklauso poros seksualinis suderinamumas?

Konsultuojant poras dažnai iškyla ir jų seksualinis suderinamumas, problematika bei įvairiausi klausimai šioje srityje. Pastebėjau, jog galėčiau išryškinti vieną didelį ir svarbų skirtumą tarp vyrų ir moterų. Tai yra, į ką seksualiniuose santykiuose orientuojasi vyrai, o į ką moterys. Galbūt pradėsiu nuo pavyzdžio. Vienoje poroje buvo apsunkintas seksualinis ryšys. Vyras seksualinių santykių norėjo ir jautė tarsi moteris vis išsisukinėja ar to nori mažiau, jautėsi šaltumas iš moters pusės. Terapijos metu paaiškėjo jų požiūrio klausimas. Kas tai yra? Vyrai labai dažnai įsivaizduoja, kad moteris turi patirti orgazmą. Jiems atrodo, kad moteris ir vyras, jie abu, orientuoti būtent į seksualinio santykio pabaigą, tiesiogiai į orgazmą. Būtent čia ir pasirodo požiūrių skirtumas, kuomet moteris teigia, kad jai per mažai preliudijos, vyras per mažai glamonėja, vyrams reikia tik vieno ir panašiai.

Požiūrių skirtumai

Tai reiškia, jog moterys labiau orientuotos į patį procesą, tai yra, labiau galėtų įvertinti proceso kokybę, nei kad tą galėtų padaryti vyrai. Be abejo, procesas svarbus ir vyrams, ir moterims, tačiau vyrai labiau orientuojasi į patį orgazmą, tai yra į pabaigą. Sutikite, joks vyras nepasakytų, kad seksualinis santykis buvo geras, ir jis norėtų pakartoti, jei finale orgazmo nepajautė. Tačiau moteris galėtų. Be abejo, konkrečiu atveju galėtų būti ir atvirkščiai – į pabaigą, į orgazmą gali būti labiau orientuota ir moteris, vyras gali daugiau orientuotis į preliudiją, proceso kokybę. Tačiau dažniausiai sutinkamas skirtumas, kada vyrai orientuojasi į pabaigą, o moterys į procesą.

Svarbus atviras pokalbis

Iš čia kyla problematika, kad vyras, įsivaizduodamas, kad svarbiausia seksualinio santykio dalis yra orgazmas, siekia patenkinti moterį. Tačiau moterims ne visuomet būna “ta nuotaika”, kuomet į seksualinį santykį ji gal ir norėtų įsitraukti, tačiau pačiam orgazmui šiandien tarsi “nėra nuotaikos”. Tad jei vyras rodo labai daug iniciatyvos ir daug savęs įdeda į patį orgazmą, kad moteris būtų tiesiog pasitenkinusi, gali atsirasti problema, kad moteris, nenorėdama orgazmo, atsisako ir paties lytinio santykio. Tačiau nepaisant to, visi esame skirtingi, todėl būtų puiku apie tai pakalbėti, pasiderinti ir pasitarti tarpusavyje, vienas su kitu. Ar tikrai taip yra? Ar tikrai vienam partneriui svarbus tik orgazmas, o kitas orientuojasi į procesą? Vienareikšmiškos tiesos nėra, tačiau šią vietą svarbu pasiderinti tarpusavyje ir atvirai pasikalbėti.