Kokia rutina reikalinga produktyviam gyvenimui?

Rutina dažnai asocijuojasi su tam tikrų dalykų pastovumu, nuspėjamumu ir pasikartojimu mūsų gyvenime. Turėdami rutiną žinome, kad ir kita diena, ko gero, bus tokia pat kaip buvusi, ir tai dažnai nuslopina entuziazmą, o kartais net ir džiaugsmą. Tačiau ar rutina gali turėti teigiamą pusę? Kokia rutina mums reikalinga, kad būtume produktyvūs ir laimingi? Ir kaip to pasiekti? Koučingo specialistas Povilas Petrauskas.

Kada rutina gali būti teigiama?

Vien jau išgirdę žodį “rutina”, įprastai jam suteikiame neigiamą reikšmę. Rutina, pavargome, rutininis darbas, rutininės veiklos ir panašiai. Tačiau kviečiu į tai pažvelgti šiek tiek iš kitos pusės ir atkreipti dėmesį į tam tikrus receptus. Dienos pabaigoje šiek tiek stabtelėdami ir pasvarstę galime sau atsakyti, ar diena buvo labiau gera, ar prasta. Tačiau kad ir kokia ji bebūtų, ir vienai, ir kitai turime tam tikrą receptą, kurį įgyvendiname nuo pat ryto. Į šį receptą įeina tai, ką veikiame vos tik atsikėlę, kokią istoriją sau vis pasakojame, kaip galvojame, kokia mūsų diena, koks mūsų darbas, kokius reikalus turime sutvarkyti, ką padaryti, ir tai yra tam tikras nusiteikimas.

Dėmesys esminiam žmogui

Kiekvienas žmogus turi tam tikrą savo rutiną. Man labai smagu stebėti žmones, kurių rutina turi teigiamų elementų. Jie prasideda nuo pat ryto. Prasideda nuo dėmesio sau, nuo konkretaus laiko sau. Tačiau laikas sau nėra tuomet, kai tik prabudę imame tikrinti socialinius tinklus, kas įvyko pasaulyje, kol miegojome. Taip iš karto įpuolame į kažkieno kito darbotvarkes ir panašius dalykus. Pamirštame patį esminį dalyką, tai yra patį esminį žmogų, kuris visą šią dieną turės gyventi, kažką padaryti ir sukurti, kad pasibaigus dienai galėtų pasakyti, jog buvo gera diena. Dėl ko? Dėl to, kad yra konkreti rutina, kur skiriame dėmesio sau, žmonėms, kurie mums svarbūs, projektams, kurie mums yra svarbūs, kur galime būti naudingi kitiems ir kartu su kitais kurti, save realizuoti.

Rutina, prie kurios sugrįžti norime labiausiai

Tik save realizuojantys žmonės turi galimybę kurti. Tokią galimybę sau susikurti galime priklausomai nuo to, kokia bus mūsų kasdienė rutina. Vieniems tai yra meditacija, kitiems – dienoraščio rašymas, procesų, kuriame dalyvauja, reflektavimas ar tiesiog paprastas, tačiau tuo pačiu labai svarbus, ryšio su kitais žmonėmis kūrimas. Taip savo rutiną iš neigiamos galime pakeisti į teigiamą – į tokią, prie kurios kaskart sugrįžti norime labiausiai. Už tai esame atsakingi tik mes patys.