Be jokios abejonės, darbuotojų atrankų specialistai šį procesą padaro žymiai sklandesnį ir efektyvesnį. Tačiau ką daryti, jei atranką vykdote patys? Kaip efektyviai ieškoti darbuotojų darbo skelbimų portaluose? Ką galima padaryti, kad rastumėte jums geriausiai tinkančius gyvenimo aprašymus? Pataria vadovavimo konsultantas Saulius Jovaišas.
Kažkada man pačiam teko dirbti viename tokių portalų, tad gal dėl to man norisi sakyti, jog pasitarkite su portalų konsultantais – jie jums padės susidėlioti veiksmų planą. Tačiau gali būti taip, kad jūs to nenorite, turite mažą įmonę ir norite ieškoti darbuotojų patys. Tad jei ieškote darbuotojų portaluose, reikia turėti labai aiškius kriterijus. Jei norite rasti maksimaliai tinkantį CV, kriterijų turi būti maksimaliai daug. Galbūt klystu, nes pats darbuotojų tokiu būdu ieškojau labai seniai, tačiau tikėtina, jog kuo labiau specifinė paieška, tuo didesnė tikimybė, kad jums pavyks. Be visa to, šalia yra ir rizika. Jei kriterijai per daug specifiniai ir jų per daug, galbūt į jūsų atranką ir CV srautą nepateks tie žmonės, kurie potencialiai galėtų užimti pareigas, kurias norite jiems pasiūlyti, tačiau jiems trūksta vienos ar kitos kompetencijos. Manau, jog čia galima paeksperimentuoti abiem variantais.
Taip pat profesionalai, kurie organizuoja darbuotojų atrankas, labai greitai “skenuoja” CV. Tai užtrunka keletą sekundžių – peržvelgia akimis CV ir žino, kas tai yra ir į kurią vietą reikia žiūrėti. Tokie konsultantai turi daug patirties, todėl jie tą daro taip greitai. Jei jūs dirbate su potencialaus darbuotojo CV – neskubėkite. Pasižiūrėkite, kaip ir kas surašyta. Jei jums kyla klausimų, skambinkite į portalą, jums duos kontaktus, tuomet kalbėkitės su pačiu žmogumi. Tad patarimas veikiausiai būtų neskubėti, tartis ir “pažaisti” su kriterijais. Priklausomai nuo specialybės, gali padėti daugiau kriterijų, o kai kuriais atvejais, galbūt, mažiau kriterijų.