Du psichologai #1 / Dirbtinis intelektas – šviesi ateitis, bauginanti realybė ar perdėtos baimės

Pastaraisiais metais dirbtinio intelekto įrankiai įgauna vis didesnį populiarumą ir jų sukuriama vis daugiau visose, net ir pačiose netikėčiausiose gyvenimo srityse. Dirbtiniu intelektu galime naudotis net nesuprasdami, kad juo naudojamės. Tai sukelia ne tik teigiamų pasekmių, bet ir neigiamų. Iš to atsiranda ir baimių.

Ar ateityje būsime savo gyvenimo šeimininkais? Ar šaldytuvas galės reguliuoti mūsų mitybą? Ar galėsime laisvai bendrauti? O gal tai yra tik perdėtos baimės?

Kai kalbame apie dirbtinį intelektą – daugeliui kyla dvilypės mintys. Technologija dabar gal ir naudinga, tačiau yra baisu dėl ateities.

Kokią įtaką ši technologija daro mūsų gyvenimams šiandien ir darys ateityje? Kodėl, kai vieni šią technologiją aukština ir ja naudojasi – kiti jos vengia?

Ar mūsų vaikai netaps protiškai atsilikę, kai jų mastymą, kūrybiškumą ir originalumą iš dalies perims ir kompensuos dirbtinio intelekto įrankiai?

Pirmame podkasto „Du psichologai“ epizode apie visa tai ir dar daugiau kalba psichologai, koučingo specialistai Julius Tilvikas ir Povilas Godliauskas.