Kokios pagrindinės neištikimybės priežastys?

Dažniausiai nelengva suvokti partnerio neištikimybę. Tokiais atvejais vieninteliu paaiškinimu tampa tai, jog visi vyrai kiaulės, o visos moterys barakudos. Tačiau kokios iš tiesų yra pagrindinės neištikimybės priežastys? Kodėl žmonės renkasi būti neištikimi? Ir ką galbūt jau dabar galime pakeisti savo santykiuose, kad išvengtume neištikimybės? Apie visa tai – psichologė Genovaitė Petronienė.

Neištikimybės priežastys

Jei paklaustume moterų, kurios buvo apgautos, kokios yra neištikimybės priežastys, jos aiškiai pasakytų, kad visi vyrai – gyvuliai ir tai tėra vienintelis paaiškinimas. Tačiau, tiesą sakant, taip baisiai nėra. Dėl to šioje vietoje svarbu įvesti daugiau punktų, kodėl žmonės, tuo labiau, tos pačios moterys, taip pat būna neištikimos. Apytikriai apie 50 proc. vyrų prisipažįsta, kad buvo neištikimi, moterys šį skaičių sparčiai vejasi. Tuo labiau, šiuo metu sunku įvardyti, kas yra neištikimybė, pavyzdžiui, virtuali neištikimybė. Kažkuris iš partnerių turi romantinį santykį ir nuolat bendrauja žinutėmis, skype ir jausmai iš šeimos nueina kažkur kitur.

Kodėl žmonės renkasi būti neištikimi?

Žinoma, posakis, kad visi vyrai – gyvuliai, susijęs su tuo, kad kai kurie vyrai tikrai turi nesveiką polinkį. Don žuanai, kazanovos, kuriems esminis gyvenimo malonumas arba kovos su stresu būdas – jei žmogui negera, jis tiesiog ieško, su kuo paflirtuoti ar įsitraukti į seksualinį santykį. Tiesiog tokių žmonių yra. Kai kurie vyrai, tarsi iš islamo pasaulio, nežinia kodėl prisitaikė taisykles, kad jiems tarsi reikėtų ne vienos moters, bet iš kelių moterų susirinkti tą vieną tobuląją. Galbūt tose šalyse viskas yra gerai, bet mūsų moterys to tikrai nenori. Tačiau su tuo, kad vyras iš prigimties yra į tai linkęs, susijusi tik maža dalis neištikimybių.

Kita įdomi priežasčių rūšis yra ta, kad kai kurie žmonės pakliuvę į stresą darosi seksualesni. Vieniems žmonėms nuo streso seksualiniai poreikiai mažėja, o kitiems kaip tik didėja. Šis poreikis pradeda juos kankinti ir jiems pagerėja būtent tada, kai gali turėti seksualinį santykį – sumažėja nerimas, depresija. Jei tokie žmonės blogai besijausdami negali rasti seksualinės terapijos savo poroje, jie šios terapijos ieško už šeimos ribų. Nebūtinai jie įsimylėję, tieisog konkrečiai ieško sekso.

Partnerio kontrolė

Kone dažniausia priežastis, kurią girdžiu iš klientų terapijos metu, yra ta, kad savo šeimoje žmogus jaučiasi nuvertintas ir ieško kito žmogaus, kuris jį gerbtų, juo žavėtųsi, jį vertintų. Ieško žmogaus, kuris jam pakeltų savivertę. Tiesą sakant, ir psichoterapeutas gali pakelti savivertę, tad toks žmogus ieško kito žmogaus, kuris bus palaikantis, giriantis ir seksualinis aspektas čia nėra toks svarbus. Tačiau, turint omenyje geras emocijas, jis dažniausiai irgi įvyksta. Paprastai nuo tokios neištikimybės žmogus tarsi labai atsigauna, tiktai jo pora nebūtinai.

Kai kurie žmonės būna neištikimi dėl to, kad savo poroje jaučiasi labai kontroliuojami, įsprausti į kampą, jaučiasi nebe savimi. Šiuo atveju trečio žmogaus atsiradimas padeda šiek tiek atsitraukti nuo to žmogaus, su kuriuo jis yra poroje. Tarsi pasidaryti saugų atstumą, vėl pajausti save. Tai nereiškia, kad jis to žmogaus nemyli, jis tiesiog kitu, sveikesniu, būdu to atstumo pasidaryti nesugebėjo. Faktiškai meilužis ar meilužė šiuo atveju yra tarsi auka ar priemonė tam, kad tas žmogus sau pasidarytų atstumą, tačiau iš tiesų jis jų nemyli.

Kai santykiuose kažko trūksta

Kai kurie žmonės ieško meilužių dėl to, kad šeimoje jaučiasi depresyviai. Nieko nebevyksta, nyku, liūdna. Tuomet norisi kažko įdomaus, kažkokio iššūkio, nuotaikos, norisi pasijausti gyvu žmogumi. Ko gero vienas iš lengviausių būdų to pasiekti – įsimylėti, susirasti simpatiją. Kai kurie žmonės nenori palikti šeimos, nori joje būti, savo partnerį myli, tačiau jiems santykiuose kažko trūksta. Pavyzdžiui, intymaus gyvenimo, arba, dar įdomiau, kad daugėja tokių žmonių, kurie, būdami vyresnio amžiaus, ieško meilužių tam, kad turėtų žmogų, su kuriuo galėtų pasikalbėti apie tai, ką nori. Įsivaizduokime, kad toks vyras susiranda kitą moterį, su kuria kalbasi, o seksualinį gyvenimą gyvena su žmona. Dėl to, kad atsiranda toji mergina, jis su žmona neišsiskiria, grįžta namo patenkinęs savo poreikius, kurių negalėjo patenkinti šeimoje, ir kažkuria prasme sėkmingai gyvena.

Dar viena labai įdomi neištikimybės priežastis – tiesos paieška. Kartais žmogus tiesiog turi suprasti, ar gyvena su tuo žmogumi, kurį iš tiesų myli. Galbūt yra kitas žmogus, su kuriuo jis gyventų daug geriau. Neretai nutinka taip, kad po toko bandymo susirasti kitą žmogų, jis supranta, kad tai, ką turi namie, yra daug geriau. Iš tiesų tai, ką jis buvo radęs, ar, galbūt, buvo serija tokių ieškojimų – nieko gero ir jam tiesiog verta likti savo poroje. Tačiau, žinoma, ta tiesa gali būti atrasta ir visai kitokia. Žmogus suranda kitus santykius, kitas galimybes ir tokiu būdu tiesiog susigaudo, kaip iš tiesų gyvenime ir santykiuose gali būti.