Kaip apsirengti einant į darbo pokalbį?

Ką darbdaviui apie kandidatą sako jo drabužiai? Kaip apsirengti einant į darbo pokalbį? Kaip palikti darbdaviui gerą, bet kartu ir teisingą įspūdį? Viskas, ką reikia žinoti, renkantis drabužius darbo pokalbiui, tiesiai iš vadovavimo konsultanto Sauliaus Jovaišo lūpų.

Švaru ir tvarkinga

C’mon! Ar dar yra kas nors, kas to nežino? Nors, kita vertus, gal tai iš tiesų yra teisingas klausimas. Pirma, svarbiausia, taisyklė – man net truputį gėda apie ją ir kalbėti – tai turi būti švaru ir tvarkinga. Net, kaip bebūtų keista, žmonės, kandidatuojantys į IT pozicijas, nepykite, prašau, kurie 24 valandas parą sėdi prie kompo ir asmeninė higiena nėra labai svarbi, viskas OK. Paskui tikriausiai jums bus sukurtos sąlygos ofise nedėvėti batų, vaikščioti su kojinėmis, bet, atėjus į darbo pokalbį – kaip minimum, švaru ir tvarkinga. Kaip minimum.

Kita taisyklė – jei negalite nueiti į ofisą pasižiūrėti, kaip žmonės ten rengiasi, prieš darbo pokalbį permeskite akimis įmonės puslapį. Kaip taisyklė, daugelyje įmonių puslapių būna iš kažkur pirktos nuotraukos, kuriose pavaizduoti tam tikru būdu apsirengę žmonės. Iš esmės, kompanija dėdama į tinklalapį tam tikrus žmones, jų atvaizdus, komunikuoja tam tikrą kultūrą. Ji nebūtinai tokia yra iš tikrųjų, tačiau dažniausiai tai parodo įmonės siekiamybę. Tad taip atrodant ateiti į darbo pokalbį būtų teisinga. Tai tikrai nereiškia, kad vyrai rengtis kostiumais, o moterys griežtais kostiumėliais, tačiau, kaip visuomet, reikalingas saikas ir proto riba.

Į darbo pokalbį – tarsi į vakarėlį

Jau seniai teko tai matyti, tačiau būdavo atvejų, kai žmogus, siųsdamas savo CV kažkodėl įdeda nuotrauką iš vakarėlio. Arba būna, jog nuotrauka įdėta ne iš vakarėlio, bet joje žmogus vis tiek atrodo tarsi labai norėtų į vakarėlį, turiu galvoje, apnuogintos dalys ir panašiai. Tačiau būna, kad panašiai apsirengę ateina ir į darbo pokalbį, kur interviu vedantiems žmonėms kartais būna sunku tam žmogui žiūrėti į akis. Šioje vietoje aš šaržuoju, juokiuosi, manau, jog tokių dalykų šiais laikais nebūna, tačiau kadangi teko ne kartą susidurti…

Interviu esmė – per trumpiausią įmanomą laiką sukurti apie save maksimaliai teigiamą įspūdį. Tačiau teigiamą – nereiškia neteisingą, klaidingą ar melagingą įspūdį. Teigiamą teisingą ir tikrą įspūdį. Taigi, jei pagalvosite apie tai, kaip atrodydami sukuriate teisingą, teigiamą, tinkamą įspūdį, tai ir bus atsakymas, kaip rengtis. Visa kita, manau,  yra visiškos detalės. Kita vertus, kaip žmonės daugeliu atvejų sako, jog sutinka pagal drabužį, o palydi pagal protą, neretai taip nėra. Dažniau ir sutinka pagal drabužį ir palydi pagal drabužį. Nes jei atėjai atrodantis baisiai, žmonėms po to būna labai sunku sugalvoti apie tave, tavo savybes ir indėlį ką nors gero. Paprastai jie kaip galvojo apie tą prastai atrodantį drabužį arba krapą, įstrigusį tarp dantų, arba prastą šukuoseną, arba raudonas akis po vartojimo, taip ir galvoja. Ir negalvoja apie tai, kaip atsakinėjate ir koks esate.