Buvimas poroje – tai nuolatiniai atradimai, domėjimasis vienas kitu, pažinimas. Ilgainiui ir mes ir partneris keičiamės, tobulėjame, įgyjame patirties, tad kuriant santykius tarsi tenka nuolat susipažinti vis iš naujo. Tačiau kaip galime pažinti vienas kitą poroje? Ką galime padaryti, kad įsiklausytume į savo partnerio poreikius? Kaip galime geriau pažinti savuosius? Ir kur gali slypėti konfliktų priežastis? Psichologė Karolina Bajoriūnienė.
Kaip galime pažinti vienas kitą?
Be abejo, susitinka mergaitė ir berniukas, pirmiausia paklausia vardo. Pradeda bendrauti, pažindintis giliau, nori išsiaiškinti, kokie jo interesai, kuo tas žmogus skiriasi nuo kitų žmonių. Jei tas žmogus sudomina, toliau pažindinamės vienas su kitu.
Dar vienas būdas pažinti poroje jau esantį žmogų – tai pabandyti jį pažinti per jo meilės kalbą. Yra labai gera knyga apie penkias meilės kalbas, tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Meilė yra tai, per ką priimame pripažinimą, jaučiamės reikalingi, žinome, kad rūpime kitam žmogui. Kaip mes ją priimame? Tai priklauso nuo mūsų vaikystės, ką mums įdiegė tėvai, kaip mus auklėjo, kokie mūsų prisiminimai, įpročiai. Penkios meilės kalbos yra: dovanos, laiko leidimas kartu, palaikymo žodžiai, paslaugumas ir fizinis kontaktas.
Kas mums yra svarbiausia?
Niekas nesako, kad jei yra svarbi viena, tai likusios keturios nebesvarbios. Svarbios visos penkios, tačiau kažkuri viena dominuoja. Kad atsakytume, kas mums yra svarbu, galime pagalvoti, apie ką visuomet svajojome, ko mums visuomet trūksta. Arba galime pažvelgti iš kitos pusės – ko mums sunkiausia nepriimti, negauti iš partnerio.
Kodėl svarbu išsiaiškinti meilės kalbą?
Jei merginos meilės kalba yra dovanos, ji pripratusi gauti dėmesį, suvokimą apie tai, kad ji mylima, per dovanas. Jos tėvai visuomet vaikystėje atveždavo dovanų, tai yra meilę ji gaudavo kokia nors materialia išraiška. Ji pripranta, kad tai yra meilės išraiška ir kad tokiu būdu ji yra mylima. Per dovanas jai tarsi sakoma “aš tave myliu”. Taigi merginos meilės kalba yra dovanos, o vaikino meilės kalba, tarkim, yra laiko leidimas kartu.
Duodame kitam tai, kas svarbu mums patiems
Kas tuomet vyksta? Dažniausiai partneriui duodame tai, kas yra svarbu mums patiems. Taigi vaikinas visuomet kviečia praleisti laiką kartu, planuoja laisvalaikį, o mergina jam vis atneša kokių nors dovanų. Pradžioje viskas gražu, tačiau su laiku, jei nesusimąstome, ko iš tiesų reikia partneriui, tai gali pasikeisti. Mes visuomet galime duoti tai, ką mums patiems svarbu gauti. Išeina taip, kad kiekvienas atiduoda tai, kas svarbu jiems patiems ir nei vienas to negauna.
Taigi tokiu atveju mergina galvoja, kodėl vaikinas vis nori būti prie jos prilipęs kaip vantos lapas ir jai niekada nedovanoja dovanų. Ji pradeda svarstyti, ar vaikinas jos nemyli. Savo ruožtu vaikinas galvoja, kodėl mergina vis išsisukinėja nuo laiko praleidimo kartu, svarsto, ar nėra jai įdomus, ar ji jo nemyli, ar jis jai nerūpi. Taigi vyksta nesusikalbėjimas. Kadangi šie dalykai yra nesąmoningi, nesuvokti, jie didėja iki konfliktų – nepasitenkinimo ir vėliau priekaištų. Taigi dar vienas būdas pažinti partnerį, su kuriuo esate, ir kaip jį pamaloninti, kaip jam suteikti laimės, parodyti savo meilę, galite pabandyti per penkias meilės kalbas.