Trijų pokyčių vakaras. Ką sako mūsų organizmas?

Ar norėtum turėti stebuklų lazdelę, kuri visada parodytų teisingą tau kryptį, darant pasirinkimus? Ją savo viduje turime kiekvienas, belieka išmokti naudotis. Pirmoji Giedriaus žinutė: teisingą atsakymą sako kūnas, o ne protas! Pasąmonė per organizmą visada rodo, kurį kelią, pasirinkimą rinktis. Tai galima pajausti stebint kūno reakcijas, pojūčius, o ne bandant įvertinti ar paskaičiuoti mąstant logiškai. Pavyzdžiui, kai protas, mintys sako “NE”, tai nelogiška, nesąmonė, o organizmas džiaugiasi nuo šio pasirinkimo, jis kupinas energijos ir jėgų vien pagalvojus. Trijų pokyčių vakaras su Giedriumi Švetkausku ir Dariumi Slavinsku.

Ko iš tiesų norime iš gyvenimo?

-Sveiki. Su jumis vėl Trijų pokyčių vakaras su Dariumi Slavinsku ir Giedriumi Švetkausku. Paskutinė laida prieš vasaros atostogas ir aš labai džiaugiuosi, kad Giedrius dar sutiko su mumis pasikalbėti. Tad, Giedriau, apie ką šiandien kalbėsime? Kokį pasiūlymą, patarimą ar palinkėjimą gali palikti žmonėms iš savo patirties?

– Trumpas intro. 2005-aisiais, prieš 14 metų, susipažinau su vienu labai įdomiu lektoriumi, hileriu, aš jį vadinu sielos terapeutu, Romanu Goldrinu. Jis man uždavė klausimą, ko aš noriu iš gyvenimo. Tuo metu buvau toks “užsivedęs”, atsakiau, kad noriu turėti krūvą verslų, būti turtingu ir panašiai. Jis perklausė manęs, ar aš tuo įsitikinęs. Atsakiau, kad taip.

Ir jis, naudodamas kineziologinį rankos testavimo metodą, pradėjo testuoti, kaip mano organizmas reaguoja į informaciją, kurią skleidžiu. Tai buvo vienas iš stipresnių patyrimų, kai organizmas rodė visišką silpnumą, o protas nesutiko, kad tų verslų aš nenoriu. Organizmas sakė, jog man verslų nereikia, nes jie sukelia didelį stresą. Galima sakyti, jog nuo to prasidėjo mano sąmoningumas. Po to ėjo metai, bėgo laikas ir aš supratau, kad mano organizmas sakė tiesą ir man to visiškai nereikėjo.

Mokėti įsiklausyti į signalus

– O per tą laiką tu tai pabandei praktiškai?

– Taip, aš bandžiau praktiškai. Turėjau keletą verslų, supratau, kad man tokio streso visai nereikia. Supratau, kad pagal savo prigimtį esu net ne verslininkas, nors turiu įmonę. Esu labiau įtakos darytojas, pardavėjas, propagandistas plačiąja prasme. Tačiau visai neseniai, prieš porą metų, buvo dar vienas niuansas. Su Romanu Goldrinu dirbu 14 metų ir vieną dieną jam papasakojau, jog porą mėnesių mano organizmas keistai reaguoja, stipriai skauda kaklą ir nugarą, suprantu, jog tai kažkaip susiję, tačiau nesuprantu, kas yra. Kadangi jis įvairiausių terapijų meistras, aš jį vadinu sielos terapeutu, nes jis dirba su tuo, kas yra žmogaus viduje, aš nusipirkau pas jį konsultaciją ir paprašiau, kad padarytų man masažą. Jis pasakė, jog pirma reikia nustatyti, ar masažas bus reikalingas, pradėjo mane testuoti per savo praktiką, patirtį ir atrado pagrindinę įtampos mano organizme priežastį.

Pasirodo, tuo metu labai valingu būdu siekiau savo tikslų, neklausydamas savo kūno, nori jis to, ar ne. Užsibrėžiau tikslus ir jų siekiau. Organizmas pradėjo signalizuoti, kad jam to per daug, kad jam didelis stresas ir kad man tuo metu tiesiog trūko pozityvių emocijų. Kai jis man tai įvardijo, aš tai suvokiau ir paprašiau savo kūno atleidimo, man viską nuėmė kaip ranka. Po to vis dėlto dar paprašiau to masažo, tačiau iš esmės jo jau nebereikėjo. Įdomiausia tai, kad po savaitės man grįžo ta įtampa ir skausmai ir aš prisiminiau, kad tai puikus indikatorius, kad man trūksta pozityvių emocijų.

-Indikacijos buvo tokios pačios?

Organizmas rodo kryptį

– Taip, tokios pačios. Aš prisiminiau ankstesnį atvejį, skyriau dėmesio sau, atsitraukiau nuo darbų, stresinių minčių, nuo galvojimo apie rezultatop pasiekimą ir viskas iš karto praėjo. Tad mano palinkėjimas žiūrovams būtų tai, kad mūsų pasąmonė per organizmą mums signalizuoja mūsų kelio ir krypties pasirinkimą, mūsų sprendimus, ligų atsiradimą dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Vadovaujuosi metodu, kad jei protas sako, jog nelogiška, bet organizmas sako “taip, noriu”, jis ne stresinėje būsenoje.

Arba, atvirkščiai, protas sako, kad elgtis logiška – tai gali būti renkantis partnerį, investuojant, perkant gyvenamą būstą ir pan. – reikia įsiklausyti į organizmą, nes jis per pasąmonę signalizuoja tam tikrą informaciją, esančią mūsų ateityje ir kelyje ir kurios šią akimirką mūsų protas tiesiog nesugeba apdoroti. Tad rekomendacija būtų visuomet įsiklausyti į savo pojūčius, net jei jie nelogiški. Žinoma, yra niuansų, įsijungia įvairios baimės, nuoskaudos ir panašiai, kurie gali šiek tiek klaidinti intuiciją. Tačiau dažniausiai, jei tuo metu esate ramioje būsenoje, o vidus sako, jog kažkas ne taip, paklausykite to, net jei protas sako, kad reikia daryti priešingai.

Protas ir siela

– Gerai. Tai kiekvienas iš mūsų turime pasirinkimų – į kairę, ar į dešinę, kasdien. Tačiau tas vadinamasis proto arba širdies balsas – kaip pasirinkti, ką sako širdis ir ką sako protas?

– Romanas tai vadina siela. Siela – tai jaučiančioji smegenų dalis, nieko ezoteriško.

– Kaip intuicija, galima sakyti?

– Intuicija yra viena iš sudedamųjų dalių, pavadinkime taip.

– Tai va. Kiekvienas iš mūsų nuolat darome pasirinkimus ir, kaip galima spręsti iš šio pokalbio, pasirinkimas vadovaujantis protu mus nuveda ne ten, kur iš tikrųjų norime. O pasirinkimas girdint save nuveda ten, kur norime iš tiesų ir ilgu laikotarpu tai – absoliučiai naudingas patarimas, naudingas įgūdis. Ar mes tą įgūdį gausime per Pokyčių vakarą?

– Šiek tiek jo gausite. Parodysiu vieną techniką, kaip grįžinėju į save, kai kūnas stovi vienoje vietoje, o vidinis “aš” skuba metru į priekį. Tad parodysiu, kaip grįžti į save, kaip nusiraminti, kad galėtume adekvačiai priiminėti sprendimus.

– Žodžiu, gausime technologiją, patyrimą, kaip tai daryti, kad įsiklausytume į save ir priimtume sprendimą tuo būdu vadovaujantis.

– Taip.

– Super. Iki susitikimo. Ir gerų atostogų, likusius pokalbius su Giedriumi toliau pratęsime jau po vasaros atostogų. Tad iki pasimatymo!

– Iki!