Sveika mityba. Kodėl svarstome, bet nieko nedarome?

Sveika mityba – vienas tų kertinių reiškinių, apie kuriuos kažkuriuo metu gyvenime būtinai pagalvojame, tačiau kurį pritaikyti savo gyvenimo tempui yra iš tiesų labai nelengva. Sveika mityba atrodo tarsi kažkas nepasiekiamo, iš dalies dėl to, kad gerai nežinome, kas tai yra, bet iš dalies ir dėl to, kad dažnai pritrūkstame ryžto ir tik svarstome, bet nieko nedarome. Tačiau ką reiškia sveika mityba? Kodėl sveiką mitybą dažnai iškeičiame į mažiau sveikus pasirinkimus ir vis ieškome pasiteisinimų? Kūno terapeutė Rasa Mažionienė.

 

Sveika mityba ir pasiteisinimai

Šis klausimas labai įdomus. Kadangi pati esu realistė ir savo darbe supažindinu žmones su jais pačiais, šioje vietoje vėlgi kalbėsiu apie tai, kad atsisakome bet ko, kas mums yra sveika, tik dėl to, kad mums tai teikia papildomos energijos. O kas yra papildoma energija? Tai yra tarsi šviesa tamsiame kambaryje. Mes apsišviečiame ir pamatome prieš save tai, ką darome savo gyvenime. O kai tai pamatome, turime tai keisti – juk nepatogu prieš save pačius. Dėl to net ir tai žinodami ieškome pasiteisinimų, o jų galima rasti įvairių. Pavyzdžiui, galbūt mums netinka dieta, galbūt negalime rasti tinkamo maisto – juk visa žemė jau užnuodyta ir nieko gero niekur nebebūna, galbūt mityba nedera prie kraujo grupės ir pan. Žodžiu, gausybė įvairiausių pasiteisinimų, žmonės taip pat ieško kažkokio vienintelio mistinio maisto kaip panacėjos nuo visų ligų. Tokio maisto nėra.

Maistą virškiname fermentais. Su virusais ir su kitais negerais į organizmą patenkančiais mikroorganizmais kovojame taip pat fermentais. Fermentai gaminami aukštose vibracijose. Tai yra – ką jaučiu, tą kalbu, o ką kalbu, tą darau. Atsisukime į savo protėvius, žmonės jau persirgo visomis ligomis, kiekvienai emocijai parašyta po tris knygas. Mes jau viską žinome. Fermentuotas maistas – rauginti agurkai, rauginti kopūstai, daigintos kruopos ir pan. Kuo daugiau sunaudosime fermentų, tuo būsime sveikesni, nes imunitetas galės kovoti su virusu. Kuo sąžiningesni būsime patys prieš save, tuo labiau atsipalaidavę būsime. Kuo sveikesnė organizmo mikroflora, tuo stipresnis mūsų imunitetas. Štai ir visas atsakymas.