Mentorius gali būti puiki pagalba siekiant pokyčių karjeroje, tobulinant profesinius įgūdžius ar žengiant link asmeninio tobulėjimo. Tačiau, nors apie mentorius ir esame girdėję, vargu ar daugelis žino, kur jų ieškoti. O paprašyti būti mentoriumi mums dažnai būna nedrąsu, bijome išgirsti neigiamą atsakymą. Tačiau kur geriausia ieškoti mentoriaus ir ką daryti, kad jį rastume? Vadovavimo konsultantas Saulius Jovaišas.
Labai sveikinu su tuo, kad toks klausimas kyla. Vadinasi, norisi augti, tobulėti ir mentorius tam yra puiki pagalba. Žinote, šiuo konkrečiu atveju, labai siūlyčiau tiesiog susivesti google “mentoriai Lietuvoje”. Yra organizacija, kuri padeda žmonėms, kurie nori būti mentoriais ir tiems, kurie mentorių ieško.
Ateina tam tikras laikas, kai kažko daugiau pasiekę, kažką nuveikę žmonės nori dalintis. Dėl kokių priežasčių jie tai daro, į psichologinę gilumą nelįsime, tačiau jie tiesiog nori dalintis ir tuo pasinaudoti verta.
Dar vienas dalykas, ką kol kas retai, kas daro, nors į mane tokiu būdu keletas žmonių yra kreipęsi. Matote žmogų viešumoje arba toje srityje, kuri jums įdomi, visuomeninėje veikloje – matote žmogų, kuris jums gali būti pagalba. Susiraskite tą žmogų LinkedIn ir su juo susisiekite. Manau, jog šiais laikais žmonės pradėjo mažiau bijoti priiminėti į draugus LinkedIn platformoje ir tai yra labai sveikintina, nes taip atsiranda tinklai. Tokiu būdu susipažinus su žmogumi galima tiesiog paprašyti jo tapti mentoriumi. Aš labai tikiu, kad daugiau nei 50 proc. atvejų jums pasakys “taip”, o tai jau yra pakankamai daug.
Aišku, visi bijo neigiamo atsakymo, bijo įkyrėti ir lįsti į akis. Jei žmonės yra matomi, jei jie save vienaip ar kitaip rodo, yra prieinami, vadinasi jiems tinka, kad į juos kreipiasi – tad kreipkitės. Blogiausia, kas gali nutikti, tai jums gali ką nors negero atrašyti, bet tai mažai tikėtina – žmonės saugo savo įvaizdį ir to nepadarys. Pasakys “NE” – na ir kas? Kas numirs? Niekas. Labai siūlau. Geras klausimas – teisingas. Tik atsakymas labai paprastas.