Ką būtina aptarti iki santuokos?

Nors kurdami santuoką taip tarsi įprasminame ir įtvirtiname savo jausmus, vertėtų nepamiršti, jog tai taip pat ir susitarimas, kurio pagrindu kursite savo tolimesę ateitį. Tačiau ką svarbu išsiaiškinti dar iki santuokos? Kokius klausimus būtina aptarti su savo partneriu? Ir kodėl svarbu tą padaryti? Psichologas Olegas Lapinas.

Svarbu aptarti iki santuokos

Man atrodo, labai svarbūs klausimai iki santuokos – laisvės ribos. Tai yra, kiek žmogus jums priklausys kaip nuosavybė. Jei susitariama, kad partneris niekada nežiūrės į nieką kitą, tik į jus, tai daug kam bus lengva prižadėti meilės įkarštyje, tačiau šis susitarimas bus pažeistas. Todėl jis galėtų būti labiau realistiškas. Pavyzdžiui, jei taip atsitiktų, jog partneriui ims patikti kažkas kitas, norite apie tai sužinoti ne iš kitų žmonių, o iš jo paties. Tai nereiškia, kad jums tai patiks, bet taip bent jau išlaikystite pasitikėjimą partneriu.

Taip pat labai svarbus vaikų klausimas – ar norėtumėte turėti vaikų, ir, jei taip, kiek. Jei atsakymas yra ne, nesvarbu, kad su tuo žmogumi jums labai gera, tai gali stipriai pakoreguoti jūsų planus to žmogaus atžvilgiu. Taip pat svarbūs klausimai iki santuokos yra apie darbą – ar partneris nori, kad dirbtumėte abu, ar kad vienas iš jūsų ir panašiai. Dėl to kyla gana nemažai nesusipratimų ir nesutarimų, nes yra tam tikri lūkesčiai. Pagal nutylėjimą dažniausiai moteris sako, jog vyras turėtų uždirbti daugiau, taip buvo jos šeimoje – tėtis uždirbdavo. Tuo tarpu vyras gali nesutikti ir kelti klausimą, kodėl jis turi išlaikyti šeimą, ar mokėti už moterį restorane – jo šeimoje abu tėvai vienodai dirbdavo ir mama netgi uždirbdavo daugiau.

Santuokoje svarbus susitarimas

Todėl pinigai, vaikai ir laisvės ribos – susitarimas panašus kaip ir darbinantis į tam tikrą poziciją. Iki santuokos jūs norite žinoti, kiek jums mokės, kiek darbo valandų turėsite dirbti. Nes santuoka yra ne tik dviejų mylinčių žmonių džiaugsmas. Santuoka – tai tarsi bendrovė. Tai tam tikra veikla, kurioje ir fiziškai dirbama, ir bendraujama, ir sprendžiama galybė psichologinių problemų. Ir jei jūs kuriate tokią bendriją – šeimą – jums reikalinga ne tiek jausmai, kiek susitarimas. Tai nereiškia, kad santuoka turėtų būti grįsta vien susitarimu. Tačiau be susitarimo ji labai greitai pasiekia aklavietę. Tuomet žmonės pyksta ir pasirodo, jog tai, ką jie laikė savaime suprantama, kitam žmogui atrodo visiškai kitaip.