Vaikų baimės ir nerimas. Kaip padėti?

Vaikų baimės ir nerimas. Kaip padėti?

Kaip suteikti vaikui vidinių resursų, jog jis gebėtų sėkmingai įveikti savo baimes ir suvaldyti nerimą?

 • Internetu
 • Trijų vakarų tęstinis seminarų ciklas
 • Su Milda Karklyte - Palevičiene
 • 2022 m. spalio 5, 12 ir 19 dienomis nuo 19:00 iki 21:00 val.
 • Nuorodas į transliaciją el. paštu gausite likus mažiausiai valandai iki transliacijos pradžios
 • Nuorodas į paskaitų vaizdo įrašus atsiųsime el. paštu vėliausiai sekančią dieną po transliacijos
 • Seminarų vaizdo įrašus galėsite žiūrėti tiek kartų, kiek jums reikės dar tris mėnesius po mokymų

Registracija baigėsi

Pilna mokymų kaina 120 €.

Su Milda Karklyte-Palevičiene

Knygos "Vaiko emocinis intelektas" autorė, vaikų psichologė, šioje srityje dirbanti jau daugiau nei 11 metų. Išsilavinimą įgijo Vytauto Didžiojo universitete, daug patirties sėmėsi tarptautinėse erdvėse iš patyrusių Australijos psichologų. Intensyviai ugdo vaikus ir paauglius, padeda jiems esant įvairioms problemoms, konsultuoja tėvelius, pedagogus, veda seminarus, užsiėmimus vaikams ir paaugliams.

Nerimauti ir bijoti yra normalu, tą esame patyrę kiekvienas, tą patiria ir mūsų vaikai. Tačiau labai svarbu, kiek tai veikia vaiko gyvenimą.

Vaikų baimes pamatome gana lengvai ir aiškiai. Tačiau nerimas ne visada pamatomas tikruoju savo veidu. Jis gali slėptis po pilvo ar skrandžio skausmu, nuolatiniu nuovargiu, galvos svaigimu, apatija, pykčio protrūkiais, irzlumu, nervingumu, koncentracijos problemomis ar kitomis išorinėmis bei vidinėmis problemomis.

Paklauskime savęs, ar mano vaikas geba priimti kilusius jausmus? Kaip jam sekasi toleruoti kitus žmones bei aplinką? Kaip dažnai vaikui pavyksta tęsti pradėtą veiklą? Ar kilę nemalonūs jausmai stabdo mūsų vaiką ir atitolina jį nuo turimų tikslų? O gal kilę nemalonūs jausmai užkerta kelią sėkmingam santykių kūrimui su bendraamžiais, neleidžia užsiimti mėgstamomis veiklomis, mokytis ar įgyti gyvenimui reikalingų įgūdžių?

Mildos Karklytės-Palevičienės seminarų cikle kalbėsime apie tai, kokios yra natūralios psichologinės raidos nulemtos baimės, o kokios užauga vaiko viduje dėl aplinkos veiksnių. Aptarsime, kur yra riba tarp natūralaus nerimo jausmo ir pernelyg didelio nerimo, ribojančio vaiko gyvenimą bei darančio įtaką jo emocinei ir fizinei sveikatai. Dalyviai taip pat gaus susistemintą teorinę ir praktinę medžiagą apie tai, kas iš tiesų padeda nugalėti baimes bei kaip padėti vaikams tvarkytis su juos užvaldančiu nerimu.

Lektorė Milda Karklytė-Palevičienė yra knygos "Vaiko emocinis intelektas" autorė, vaikų psichologė, šioje srityje dirbanti jau daugiau nei 10 metų. Išsilavinimą įgijo Vytauto Didžiojo universitete, daug patirties sėmėsi tarptautinėse erdvėse iš patyrusių Australijos psichologų. Intensyviai ugdo vaikus ir paauglius, padeda jiems esant įvairioms problemoms, konsultuoja tėvelius, pedagogus, veda seminarus, užsiėmimus vaikams ir paaugliams.

Šiame seminarų cikle aptarsime:

 • Kas yra baimės ir kaip jos susiformuoja?
 • Kokią įtaką vaiko raidai ir gyvenimui sukelia baimių ir nerimą keliančių situacijų vengimas?
 • Kokie fiziologiniai procesai vyksta vaiko organizme, kai jis patiria baimes ir nerimą?
 • Kaip padėti vaikui suvaldyti nerimą?
 • Kaip padėti vaikui suprasti jį apėmusias baimes ir jas įveikti?
 • Ką galime daryti, kad supratingai palaikytume vaikus šiame etape?
 • Kaip empatiškai padėti vaikams įgyti įgūdžių, leidžiančių savarankiškai tvarkytis su kylančiais jausmais ar sudėtingomis situacijomis?
 • Kaip padėti vaikams tapti atsparesniais galimoms ateities situacijoms?
 • Kokie tėvų ir kitų suaugusiųjų veiksmai gali tapti puikia profilaktika, siekiant sumažinti vaiko gyvenime galimas baimes bei nerimą?
 • Praktines rekomendacijas tėvams ir globėjams, kaip suvaldyti savo pačių nerimą ir kaip išmokti įveikti baimes.
 • Atliksime praktinius nerimo supratimo ir išveikimo pratimus.

Kokia visa to nauda?

Seminarų metu bus pateikiami pratimai bei rekomendacijos, skirtos padėti vaikams nusiraminti bei stiprinti jų emocinę sveikatą. Tad dalyviai po šio seminarų ciklo išsineš žinias ir praktinius įgūdžius, kaip suteikti vaikui vidinių resursų, padedančių išmokti sėkmingai įveikti savo baimes ir nerimą. O tėvams, globėjams ar specialistams, dirbantiems su vaikais, suteiks pasitikėjimo savimi ir žinių, kaip tikslingai padėti vaikams.

Kam skiriama?

Tėvams, globėjams, auginantiems  3 – 10 m. amžiaus vaikus. Pedagogams, vaiko pagalbos specialistams, dirbantiems su šio amžiaus vaikais.

Kaip tai vyks?

Seminarai vyks nuotoliniu būdu.  Seminarų metu bus pateikiamos teorinės ir praktinės žinios, atliekamos  praktinės užduotys, padedančios geriau suprasti ne tik savo vaiką, bet ir save patį. Seminarų metu bus galimybė užduoti Jums rūpimus klausimus ir įgyti žinias, kurias iškart galėsite pritaikyti praktikoje.

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, galite kreiptis el. paštu klubas@asirpsichologija.lt arba tel. 865760368