(Sudėtingi) suaugusių vaikų ir jų tėvų santykiai

(Sudėtingi) suaugusių vaikų ir jų tėvų santykiai

Trijų seminarų ciklas internetu apie tai, ką daryti, kai tavo tėvai labiau primena priešus nei artimus ir kaip elgtis, kad netaptume priešais savo suaugusiems vaikams.

 • NAUJIENA
 • Trijų vakarinių seminarų ciklas 
 • INTERNETU tiesiogiai
 • 2020 m. rugsėjo 10, 17 ir 24 dienomis nuo 19:00 iki 21:00
 • Jei nespėsite į tiesioginę transliaciją, video įrašą bus galima peržiūrėti dar tris mėnesius po jų pabaigos

Registracija baigėsi

 Registruotis už specialią kainą

Pilna mokymų kaina 120 €. Į kainą įskaičiuotas PVM 21 proc.

Mūsų kultūra ir religijos beveik vieningai palaiko tėvų valdžios visagalybę.
Susan Forward

Su Juliumi Tilviku

Psichologas, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, tinklalaidės „Tilviko Lizdas“ autorius ir vedėjas. Individualioje praktikoje dirbdamas su suaugusiais ir poromis yra sukaupęs daugiau kaip 9 metų psichologinio konsultavimo patirties. Psichologinė vaikystės trauma yra viena iš labiausiai dominančių Juliaus darbo ir kompetencijos sričių.

Santykiai su artimiausiais šeimos nariais klostosi tikrai įvairiai. Gerai, jeigu viskas gerai. Tačiau ar tikrai visada viskas būna tik taip? O jeigu mamos ar tėčio skambutis priverčia krūptelėti, o prieš užsukant pas tėvus reikia raminamųjų tabletės? Arba sprendimas kokį vazoną pirkti, į kokią mokyklą vaikui eiti ir kokį gyvenimo partnerį rinktis neapsieina be konsultacijos su vienu ar abiem tėvais. Arba mama arba tėtis – mano „geriausias draugas, bet su juo tikrai nelengva.“ Arba tėvai mane mušė, bet tai išėjo į nauda ir esu jiems dėkingas. Arba mano suaugę vaikai mane ignoruoja. Arba...

Visa tai – sudėtingų suaugusių vaikų ir tėvų santykių požymiai, kaip šleifas besitempiantis iš tolimos praeities iki šiandienos. Jų įtaka, būna, akivaizdžiai net nepastebima, šiandien labiausiai veikia visuose kituose santykiuose: su partneriu, vaikais, anūkais, broliais / sesėmis.

Ką su tuo bagažu daryti? Praeities ir kilmės šeimos nepakeisime, juos gavome, rodos, visam gyvenimui. Universalaus recepto nėra, bet padėtį pagerinti įmanoma. Čia, svarbiausias darbas, – mūsų pačių atsakomybės prisiėmimas už santykius, ypač už svarbiausius. Tai nelengva ir nereiškia, kad disfunkciniai santykiai būtinai ar stebuklingai virs kokybiškais, tačiau vidinė sumaištis ir netikrumas gali sumažėti.

Šiame seminarų cikle aptarsime suaugusių vaikų ir jų tėvų santykių dinamiką, pamėginsime suprasti savus ir svetimus elgesio modelius, trumpai aptarsime būdus kaip galima padėti sau.

(Sudėtingi) suaugusių vaikų ir jų tėvų santykiai

Lektorius Julius Tilvikas. Rygoje gyvenantis ir dirbantis psichologas, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, podkasto „Tilviko Lizdas“ autorius ir vedėjas. Individualioje praktikoje dirbdamas su suaugusiais ir poromis yra sukaupęs virš 9 metų psichologinio konsultavimo patirties. Vaikystės trauma yra viena iš labiausiai dominančių Juliaus darbo ir ekspertizės sričių, apie tai lektorius yra daug rašęs, skaitęs paskaitų, kalbėjęs bei komentavęs viešojoje medijoje.

Apie ką visa tai?

Reikšmingos vaikystės patirtys suaugusius formuoja tokiais, kokie jie yra šiandieną. Taip pat, kaip suaugusius formuoja jų pačių tėvystė. Tėvų-vaikų santykis yra pats svarbiausias gyvenimo ryšys, deja, neretai jis yra ir pats sudėtingiausias. Kuo aiškiau bus kaip jis veikia, tuo paprasčiau suprasime, kodėl tas ryšys kelia tiek sumaišties.

Seminaro metu apžvelgsime kaip ir kodėl, vaikui augant, keičiasi galios dinamika šeimoje ir kokią įtaką tai daro santykiams.

Kaip buvo minėta, tėvų ir suaugusių vaikų santykis kilmės šeima nesibaigia. Disfunkciniai elgesio modeliai atsiskleidžia ir romantiniuose santykiuose, darbe ar tiesiog gyvenime. Neretai, sutvarkius pirmuosius, pasitaiso ir kiti. Svarbiausia – sumažėja nerimo, abejonių savimi ir baimės bendrauti autentiškai.

Tik teorinių modelių nagrinėjimas nepadeda spręsti psichologinių problemų. Tai neatskiriama nuo psichoterapinio darbo ir, galima sakyti, yra daugelio nedidelių žingsnių rezultatas, kelionė. Greičiausiai prireiks darbo individualioje arba grupinėje psichoterapijoje, saviterapijos ir kitų praktikų. Paskaitoje išsiaiškinsime kurie metodai kada taikytini, o kas neproduktyvu.

Kaip tai vyks?

Dalis paskaitos skirta teorinei medžiagai, tačiau be praktikos psichologijoje mažai pasieksime, todėl likusi seminaro dalis bus skirta aktualių dalyvių klausimų nagrinėjimui bei praktiniams užsiėmimams .

Seminarų ciklo metu kalbėsime:

 • Vaiko ir tėvų galios dinamika ir kaip ji keičiasi vaikams suaugus ir tėvams senstant
 • Bet kokio brandaus santykio kūrimas
 • Kodėl negalima tiesiog „pamiršti ir atleisti?“
 • Kaltė ir atsakomybė – dažnai painiojamos sąvokos ir kodėl jas svarbu atskirti?
 • Truputį apie vaikystės traumą ir kodėl tai svarbu
 • Kaip išsigydyti nuo “reikia bendrauti“ sindromo?
 • Pagarba – neretai santykiuose minimas žodis vartojamas neteisingai
 • Tėvų ir suaugusių vaikų bendravimo scenarijai
 • Santykis su „vidiniais tėvais / vaikais“
 • Santykių su tėvais perdirbimo procesas

Kam skiriama?

Šis seminaras tau, jei: santykis su tavo tėvais sudėtingas, jauti kaltę bendraudamas / nebendraudamas, nuolat galvoji apie savo tėvus ar jų nuomonę. Taip pat jei, turi suaugusių vaikų ir: santykis su tavo vaikais sudėtingas, jauti kaltę bendraudamas / nebendraudamas, sunku juos paleisti gyventi savarankiškai.

Užpildžius formą, išsiųsime Jums el. laišką su mokėjimo informacija. Užsakymas laikomas įvykdytu po apmokėjimo.

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, galite kreiptis el. paštu andrius.zukauskas@asirpsichologija.lt arba tel. 860028915