Pykčio valdymas. Kai rodyti emocijas nemandagu. Kaip nepakenkti sau ir kitiems?

Pykčio valdymas. Kai rodyti emocijas nemandagu. Kaip nepakenkti sau ir kitiems?

Keturių praktinių užsiėmimų ciklas, padėsiantis išgyventi ir suvaldyti pyktį ir neišsilieti ant artimų žmonių ne laiku ir ne vietoje.

 • NAUJIENA
 • Pykčio valdymas
 • Tiesiogiai INTERNETU
 • Arba VAIZDO ĮRAŠUS GALĖSITE PERŽIŪRĖTI 3 MĖN. po ciklo pabaigos
 • 2023 m. kovo 13, 15, 20 ir 22 d.
 • nuo 19:00 iki 20:30 val.
 • Keturi pirmadienio ir trečiadienio vakarai

Registsracija baigta


Registruotis už specialią kainą

Seminarų ciklo pilna kaina - 160 €.

„Bet kas gali būti piktas – tai lengva. Tačiau pykti ant tinkamo žmogaus, tinkamu laiku, dėl tinkamos priežasties, tinkamu būdu ir stiprumu – tai sudėtinga.“  Aristotelis

Su Kritina Paradnike

Suaugusių ir vaikų psichologė, kognityvinės elgesio terapijos krypties psichoterapeutė ir mindfulness trenerė, tarptautinės schemų terapijos asociacijos narė, savipagalbos leidinio „Ramybės užrašinė“ autorė. Jau dešimtmetį dirba su įvairiais žmonių emociniais ir santykių sunkumais, veda mokymus, rašo tekstus. Darbe vadovaujasi principu, kad visi žmonės turi tam tikrų asmeninių resursų - savybių ir stiprybių - galinčių padėti susidoroti su patiriamais sunkumais ir augti.

Pyktis - be galo stipri ir atpažįstama emocija. Jis gali būti labai destruktyvus ir smarkiai užgauti ar sužaloti aplinkinius, dažnai artimus žmones. Todėl visuomenės normos laiko jį nepriimtinu ir vengtinu. Negebėjimas valdyti sudėtingų emocijų griauna žmogaus gyvenimą.

Nevaldomas pyktis gali jus priversti pasielgti taip, kad jus dar ilgą laiką grauš sąžinė. Galite sugriauti ilgai kurtus santykius, verslą ar reputaciją. Tai gali kenkti jums, jūsų stabilumui, santykiams, karjerai ar sveikatai.

Tačiau šiuolaikiniai psichologai teigia, kad užslopintas ir viduje sukauptas pyktis gali galiausiai sprogti netinkamu būdu ir laiku netinkamoje vietoje, neretai ir ant niekuo dėtų žmonių. Užgniaužtas pyktis gali sukelti ir įvairių psichosomatinių sutrikimų ar paveikti žmogaus santykį su savimi ir kitais: jis gali elgtis pasyviai agresyviai, pagiežingai, kerštingai ar kaip tik bejėgiškai ir perdėtai nuolankiai.

Žmogaus biologija tokia, kad norime to, ar ne, sudėtingų emocijų vis tiek neišvengsime. Pyktis, liūdesys, nerimas ir kt. yra svarbi gyvenimo dalis, o tyrimai rodo, kad tokių emocijų išgyvenimas ir priėmimas yra gyvybiškai svarbūs mūsų psichinei sveikatai. Jei šių emocijų vengsime - sumažės pasitenkinimo, malonumo, džiaugsmo jausmai, kurių trokštame. Taip pat pasijaučiame vieniši, nes prarandame ryšį su kitais ir su labai svarbia savo dalimi.

Kaip išbūti su sudėtingomis emocijomis? Kodėl emocijos būna tokios stiprios? Kodėl vieni jų jaučia daugiau, kiti - mažiau? Šiuose mokymuose bus kalbama apie pyktį ir kitas sudėtingas emocijas ir jų reguliavimo būdus.

Pykčio valdymas. Kai rodyti emocijas nemandagu. Kaip nepakenkti sau ir kitiems?

Lektorė: Kristina Paradnikė - suaugusių ir vaikų psichologė, kognityvinės elgesio terapijos krypties psichoterapeutė ir mindfulness trenerė, tarptautinės schemų terapijos asociacijos narė, savipagalbos leidinio „Ramybės užrašinė“ autorė. Jau dešimtmetį dirba su įvairiais žmonių emociniais ir santykių sunkumais, veda mokymus, rašo tekstus. Darbe vadovaujasi principu, kad visi žmonės turi tam tikrų asmeninių resursų - savybių ir stiprybių - galinčių padėti susidoroti su patiriamais sunkumais ir augti.

Apie ką visa tai?

 • Iš kur kyla pykčio ir kitos nemalonios emocijos ir ką jos bando pasakyti?
 • Kodėl žmonės jaučiasi taip, kaip jaučiasi?
 • Kodėl emocijos kartais būna nekontroliuojamai stiprios ir kodėl neįmanoma nieko nejausti?
 • Kaip keisdami savo mintis ar elgesį galime reguliuoti emocijas?
 • Kokiais būdais galima pasirūpinti savimi sudėtingų emocijų akivaizdoje?
 • Kaip su sudėtingomis emocijomis išbūti pačiu geranoriškiausiu sau būdu?
 • Kaip pažinti savo ribas ir jas brėžti?
 • Daugiausiai skirsime dėmesio pykčiui, tačiau kalbėsime ir apie bejėgiškumą, nerimą, gėdą, kaltę.

Kam skirta?

Žmogui, kuris patiria daug pykčio ir kitų nemalonių emocijų ir nori ištrūkti tarsi iš užburto rato ir reikšti jas neskaudinant savęs bei kitų. Žmogui, kuris jaučiasi apatiškas ir ieško būdų, kaip susigrąžinti gyvybingumą į savo gyvenimą. Žmogui, kuris suabejojo savo įsitikinimu, pavyzdžiui, jog: „Geras žmogus nepyksta“ ir nori išmokti švelniai prieiti prie šios nepažįstamos savo dalies, kurioje gyvena nemalonios emocijos.

Kaip tai vyks?

Seminaruose bus remiamasi vienos iš daugiausiai mokslu grįstų psichoterapijos krypčių - kognityvinės elgesio terapijos - žiniomis, sąmoningo dėmesingumo (mindfulness) bei atjautos sau idėjomis bei schemų terapijos principais. Dalyviai gaus teorinių žinių apie emocijas, tačiau taip pat bus praktiškai pademonstruoti konkretūs būdai, kaip galima tvarkytis su sudėtingomis emocijomis. Dalyviai taip pat turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus, susijusius su mokymų tema.

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, arba norėtumėte gauti išankstinę sąskaitą, galite kreiptis el. paštu seminarai@asirpsichologija.lt arba tel. 869008008