Psichologinės vaikystės traumos. Kaip išsivaduoti iš (ne)matomų skausmingų praeities pėdsakų.

Psichologinės vaikystės traumos. Kaip išsivaduoti iš (ne)matomų skausmingų praeities pėdsakų.

Trijų vakarų ciklas gyvai internetu apie tai, kaip nustoti kurtis problemas ir pradėti gyventi.

 • Trijų vakarinių seminarų ciklas
 • PAPILDOMA REGISTRACIJA
 • Lektorius Julius Tilvikas
 • Renkama jau šešta grupė
 • Internetu TIESIOGIAI
 • 2023 m. lapkričio 30 ir gruodžio 7, 14 dienomis nuo 19:00 iki 21:00 val.
 • Jau įvykusios pirmos dalies įrašą galėsite žiūrėti iš karto po apmokėjimo.
 • Sekančiose dalyse galėsite dalyvauti tiesiogiai ir/arba taip pat žiūrėti įrašus.
 • Jei nespėsite į tiesioginę transliaciją, video įrašą bus galima peržiūrėti dar tris mėnesius po seminarų ciklo pabaigos
 • Nuorodą į tiesioginę transliaciją atsiųsime likus mažiausiai kelioms valandoms iki seminaro pradžios.

Papildoma registracija "vėluojantiems" - 57 € už visą trijų seminarų ciklą

Tik 19 € už vieną seminarą.

Pilna mokymų kaina 120 €. Ši speciali kaina galioja iki 2023-12-07 d. 19 val. arba 15 pirkėjų. Priklausomai, kas įvyks anksčiau.

Su Juliumi Tilviku

Psichologas, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, tinklalaidės „Tilviko Lizdas“ autorius ir vedėjas. Individualioje praktikoje dirbdamas su suaugusiais ir poromis yra sukaupęs daugiau kaip 9 metų psichologinio konsultavimo patirties. Psichologinė vaikystės trauma yra viena iš labiausiai dominančių Juliaus darbo ir kompetencijos sričių.

Nepasitikėjimas savimi, nuolatinis nerimavimas, santykių problemos, perdegimas, perfekcionizmas, priklausomybė, emocinio intelekto stoka, nuolat jaučiamas gėdos, kaltės, vienišumo ar tuštumos jausmas, praeities blyksniai… visa tai dažnai susiję su traumuojančiais vaikystės išgyvenimais ar patirtu emociniu apleistumu. Tai tik ledkalnio viršūnė iš to, ką atsinešame per traumuojančias vaikystės patirtis. Visa kita – gerokai subtiliau ir giliau užmaskuota šiandienos elgesio modeliuose, nuo kurių kenčiame, bet, vos aplinkybėms pasitaikius, kartojame juos tarsi pamojus burtų lazdele.

Atrodo beviltiška – praeitis jau įvyko, atgal negrįši, jos neišgyvensi iš naujo. Bandymai kažką keisti šiandien – atšoka tarsi žirniai nuo sienos. Tai vargina, kelia dar daugiau apmaudo ir stumia į depresiją.

Nors darbas su psichologine vaikystės trauma reikalauja nemažai emocinių pastangų, laiko ir kantrybės, visgi, pokyčiai yra įmanomi. Elgesio modeliai nustoja kartotis, toksiškus santykius pakeičia sveikesni, nuolat persekioję nemalonūs jausmai nyksta. Tai yra būtent tai, ko tikimės iš darbo su skausmingais savo vaikystės prisiminimais ar jos baltosiomis dėmėmis. Dar svarbiau – savo negatyvios praeities psichologinių modelių neperduosime savo vaikams, ar bent sumažinsime jų poveikį.

Seminare aptarsime pagrindines psichologinės vaikystės traumos sritis, galimus pasekmių scenarijus suaugus, išmoksime identifikuoti į negatyvią praeitį nukreiptus savo jausmus, aptarsime būdus, padedančius įveikti disfunkcijų pasekmes ir kaip juos tinkamai pasirinkti.

Psichologinės vaikystės traumos. Kaip išsivaduoti iš (ne)matomų skausmingų praeities pėdsakų.

Lektorius Julius Tilvikas. Psichologas, koučeris, podkasto „Tilviko Lizdas“ autorius, konsultantas... Šiuo metu Julius specializuojasi vadovų ir verslininkų psichologiniame konsultavime ir koučinge. Psichologo darbą Julius dirba jau 13 metų, turi privačią psichologo praktiką. Lygiagrečiai lektorius vadovauja startuoliui „Lengva technologija", kuriančiam erdvę visapusiam asmenybės augimui.

Kaip tai vyks:

Nagrinėsime tikro gyvenimo pavyzdžiais paremtą teorinę medžiagą, atliksime keletą praktinių užduočių, susidarysime planą tolimesniems žingsniams darbui su jūsų negatyviomis patirtimis.

Apie ką visa tai:

Reikšmingos vaikystės patirtys formuoja mus tokius, kokie esame šiandieną. Galima būtų galvoti, kad elgesio modeliai tik genetika, o vaikystėje patirti skauduliai – tik blogas prisiminimas, tačiau vis gausėjantys moksliniai įrodymai patvirtina: vaikystėje patirta meilė ar jos trūkumas, globojimas ar žalojimas faktiškai sąlygoja mūsų tolimesnio gyvenimo psichologinį ir emocinį komfortą. Seminaro metu apžvelgsime mechanizmus, darančius įtaką mūsų formavimuisi.

Kai suaugus nuolat trūksta psichoemocinio komforto, jaučiamės tarsi klaidžiotume tamsiame labirinte pilname akligatvių, be menkiausios užuominos į išėjimą. Nepalankių vaikystės patirčių poveikio galima išvengti kelias būdais: izoliuojant save nuo pasaulio, nuolat slopinant savo skausmą, arba jį išsigydant. Pirmieji du įsupa mus tarp vengimo ir bandymo kontroliuoti viską, tarsi į traumos sūpuokles, apie kurias kalbėsime seminaro metu ir mokysimės identifikuoti savyje ar kituose.

Vien teorinių modelių nagrinėjimas bei intelektualus (protinis) vaikystės įvykių supratimas, nepadeda išgyti iš psichologinės vaikystės traumos. Ji neatskiriama nuo psichoterapinio darbo ir, galima sakyti, yra daugelio nedidelių žingsnių rezultatas. Tam reikia darbo individualioje arba grupinėje psichoterapijoje, saviterapijos ir kitų praktikų, padedančių užauginti pažeistas vidines dalis. Išsiaiškinsime, kurie metodai kada taikytini, ir kaip tai geriausiai daryti būtent jums.

Kam skiriama:

Šis seminaras tau, jei: turėjai sunkią vaikystę ir apie tai žinai (bet tau vis tiek viskas gerai), nieko neatsimeni kas vyko vaikystėje, arba augini vaikus ir nenori savo negatyvios patirties perduoti jiems.

Paskaitų planas

 • Mūsų praeitis – tai mūsų šiandienos atspindys
 • Kas daro daugiau įtakos – prigimtis ar patirtis?
 • Truputį apie neurologinę ir psichologinę žmogaus raidą
 • Kas yra vaikystės trauma?
 • Traumuojantis įvykis ir lėtinė trauma
 • Smurtas: fizinis, psichologinis, seksualinis
 • Emocinis apleistumas ir kodėl jis traumuoja taip giliai
 • Traumos sūpuoklės – kontrolė ir vengimas
 • Vaikystės traumos išveikimo scenarijai suaugus
 • Psichologinių vaikystės traumų gydymas taikant psichoterapiją ir saviterapiją
 • Empatijos spąstai įveikiant psichologinę vaikystės traumą
 • Kaltė ir atsakomybė – kodėl svarbu juos atskirti
 • Santykis su vaikystėje reikšmingais žmonėmis prieš, per ir po psichoterapijos
 • Resursai tolimesniam darbui – ką galima daryti jau šiandien?

 

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, galite kreiptis el. paštu klubas@asirpsichologija.lt arba tel. 8-657-60368