Persivalgymas. Kaip išsivaduoti iš užburto rato
Ką pakeisti galvoje, kad atsikratytumėte priklausomybės nuo „emocinio valgymo“ ir gyventumėte sveikiau.
- Kaip išsivaduoti iš užburto rato.
- Keturių seminarų ir keturių grupinių konsultacijų tęstinis kursas
- Seminarų vaizdo įrašų nuorodą gausite sekmadienio rytais (lapkričio 6, 13, 20 ir 27 d.) ir jums tinkamu laiku galėsite išbandyti siūlomus metodus iki trečiadienio 20 val.
- Kiekvieną trečiadienį keturios koreguojančios lektorių konsultacijos lapkričio 9, 16, 23 ir 30 dienomis nuo 20 val.
- VAIZDO ĮRAŠUS GALĖSITE PERŽIŪRĖTI 3 mėn. po kursų pabaigos.
Pasiūlymas vėluojantiems.
Už viso ciklo vaizdo įrašus tik 119 €
Užsisakyti už specialią kainą
Į kainą įskaičiuotas PVM 21 proc. Seminarų ciklo pilna kaina 180 €. Specialios kainos galioja ne ilgiau kaip iki 2022-11-30 20 val. arba penkiems dalyviams, priklausomai kas įvyks anksčiau.
Kai valgote ne tam, kad pamaitintumėte savo kūną, o tam, kad sukeltumėte ar užslopintumėte emocijas, taip reaguojate į stresą ar kitus dirgiklius, kurių dažnai net nesuvokiate arba vengiate kaip nepakeliamų ir sunkių, ir stengiatės juos užslopinti maisto pagalba. Ypatingai kenčia žmonės, nusprendę, kad džiaugsmas tai puikus jausmas, o pyktis tai blogis, kurio reikia vengti ir jokiu būdu nedemonstruoti.
Tai nėra menkas nepatogumas ir gali sukelti dar daugiau problemų:
- Sutrinka alkio jausmas, kai išsiskiriant dopaminui kūnas susieja alkio malšinimą su malonumu
- Padidėja svoris ir didėja daugybės ligų rizika
- Persivalgius ima trūkti energijos elementariai veiklai
- Sutrinka miegas, sunku užmigti arba miegas negilus su daugybe prabudimų, dėl ko dienos metu jaučiamas mieguistumas ir vangumas
- Išsiderina medžiagų apykaita, dėl to muša prakaitas, svaigsta galva
Labai dažnai gali atrodyti, kad problema tiesiog neišsprendžiama. Neišlaikytų pažadų, dietų, apribojimų ratas sukasi, menkindamas savivertę ir versdamas manyti, kad tai niekada nesibaigs ir tiesiog neįmanoma tapti normaliu žmogumi. Bet kada nors viskas tikrai susitvarkys, tiesiog pripažinus problemą verta padirbėti su savo emocijomis.
Pristatome jums keturių savaičių skirtingų sričių profesionalų parengtą programą, kurios metu gausite ir galėsite išbandyti įvairius metodus, padedančius įveikti persivalgymą, o taip pat pasikoreguoti ir pasikonsultuoti su specialistais.
Ką gausite per keturias savaites?
- Valgymo sutrikimų srityje besispecializuojanti gydytoja bei kognityvinės elgesio terapijos konsultantė Neringa Rogalskytė pateiks daugybę mokslo patvirtintų savipagalbos būdų, kad galėtumėte juos patys efektyviai išbandyti
- Dietologė, dviejų knygų autorė Vaida Kurpienė apie raciono pasirinkimą, kuris padeda susidoroti su emociniu valgymu.
- Fizinio lavinimo treneris ir sveikatingumo specialistas Ignas Bakėjus parodys, kaip galima sau padėti ir išlaisvinti kūną ir raumenis nuo įtampų, kurias sukelia dietos ir badavimai.
Neringa Rogalskytė
Gydytoja, kognityvinės ir elgesio terapijos konsultantė, besispecializuojanti valgymo sutrikimų ir priklausomybių gydyme
Dirba individualiai su suaugusiais, turinčiais valgymo sutrikimų (nervinė anoreksija, nervinė bulimija, priepuolinis persivalgymas, ortoreksija ir kt.), veda emocinio valgymo ir valgymo sutrikimų grupinius užsiėmimus.
Yra sertifikuota jogos mokytoja, baigusi „YogaUnion“ mokymus Indonezijoje.
Vaida Kurpienė
dviejų populiarių knygų autorė, lektorė, Lietuvos dietologų asociacijos valdybos pirmininkė.
Esu dviejų vaikų mama. Pati atsikračiau 24 kilogramų, todėl puikiai suprantu savo klientus, su kuriais dirbu jau 12 metų. Savo klientams rengiu mitybos planus, vedu gyvus ir online mokymus, informacija dalinuosi savo interneto puslapyje sulieknek.lt.
Ignas Bakėjus
Baigti mokslai kaip bendro fizinio lavinimo trenerio.
10 metų vedu grupines, asmenines treniruotes.
7 metai dirbu ir mokausi pas sveikinančios mitybos specialistę Olgą Abramovą.
10 metų dirbu ir mokausi iš jėgos ir fizinio paruošimo trenerio Tomaž Brinec.
... mūsų pastangos priklausomybę įveikti ją tiesiog peni.
Gerald G. May
Detalus planas
Persivalgymų psichologija. Kaip išlipti iš užburto persivalgymų rato? (Savi)pagalbos priemonių grupė.
„Viskas, nuo pirmadienio susiimu, laikausi dietos! Šiandien dar leidžiu sau viską, o nuo pirmadienio – grikiai, salotos ir jokių valgymų po 18 val... iki 10 ryto. Protarpinis gi. Šį kart man pavyks, tikrai išsilaikysiu.“
Tikriausiai pažįstama, ar ne? Deja, paprastai išsilaikoma iki maždaug 18 valandos. To paties pirmadienio, žinoma. Ką čia slėpti, būna, kad ir tos 18 valandos nesulaukiam, tiesa? Tikriausiai tiek kartų esame sau sakę panašius pasižadėjimus, kad net sunku suskaičiuoti... Taigi, kas iš tikrųjų su mumis vyksta, kodėl negalime išlipti iš šio užburto persivalgymų rato?
Apie ką bus kalbama seminaruose:
- Dėl ko žmonės persivalgo (psichologinė perspektyva)?
- Kokie persivalgymo tipai?
- Kaip žinoti, kada tai sutrikimas, o kada ne?
- Kas gali padėti ir kokie turėtų būti pirmieji žingsniai?
- Įvairių mokslo patvirtintų būdų rinkinys. Išbandę įvairius savipagalbos būdus, tikrai atrasite tai, kas tinka būtent jums. Visas seminaras bus skirtas skirtingiems būdams aptarti ir išbandyti.
Neringa Rogalskytė, gydytoja, kognityvinės ir elgesio terapijos konsultantė, besispecializuojanti valgymo sutrikimų ir priklausomybių gydyme
Dirba individualiai su suaugusiais, turinčiais valgymo sutrikimų (nervinė anoreksija, nervinė bulimija, priepuolinis persivalgymas, ortoreksija ir kt.), veda emocinio valgymo ir valgymo sutrikimų grupinius užsiėmimus. Taip pat teikia psichoterapinę pagalbą norintiems keisti žalingus įpročius, (at)kurti, harmonizuoti santykį su kūnu bei auginti savo psichologinį atsparumą. Yra sertifikuota jogos mokytoja, baigusi „YogaUnion“ mokymus Indonezijoje.
- Vaizdo įrašai – lapkričio 6 ir 13 dienomis
- Grupinės konsultacijos – lapkričio 9 ir 20 dienomis 20 val.
Kaip susitvarkyti valgymo režimą ir racioną, kad išvengtume emocinio ir fiziologinio persivalgymo?
Ar pastebite, kad grįžus po darbų vakare šaldytuvo durys neužsidaro? Arba po intensyvaus darbo ar sunkaus pokalbio ranka pati tiesiais paimti sausainio ar saldainio gabalėlį? Atpažinus, kodėl valgome, sąmoningai pasirinkus maisto produktus galime išvengti daugelio nesusipratimų.
- Kokia mityba sveika?
- Kada labiausiai puola emocinis alkis?
- Kaip atskirti ar alkis emocinis, ar fiziologinis?
- Fiziologinio alkio požymiai?
- Emocinio valgymo požymiai?
- Kaip išvengti fiziologinio peralkimo?
- Kaip tvarkytis su fiziologiniu ir emociniu alkiu?
Vaida Kurpienė, dviejų populiarių knygų autorė, lektorė, Lietuvos dietologų asociacijos valdybos pirmininkė. Esu dviejų vaikų mama. Pati atsikračiau 24 kilogramų, todėl puikiai suprantu savo klientus, su kuriais dirbu jau 12 metų. Savo klientams rengiu mitybos planus, vedu gyvus ir online mokymus, informacija dalinuosi savo interneto puslapyje sulieknek.lt.
Manau, bet koks amžius yra tinkamas keistis. Vyriausia mano klientė – 82-jų moteris, kuri sėkmingai pakeitė savo mitybos įpročius ir liko patenkinta pasiekimais.
Mus riboja tik mūsų pačių baimės, bet su jomis galima susidraugauti. Galima lieknėti sveikai, pagerinti savo sveikatą, kartu įgyti ir daugiau energijos. Pradėkite mažais žingsneliais, fiksuokite savo pasiekimus ir su džiaugsmu stebėkite, kaip Jūsų situacija keičiasi į gera.
- Vaizdo įrašas – lapkričio 20 d.
- Grupinė konsultacija – lapkričio 23 d. 20 val.
Judesys ir persivalgymas tampriai susiję. Kaip sau padėti?
Kai kūnas badauja, jam trūksta maistinių medžiagų, nuo streso ir įtampos yra užspaustos pagrindinės raumenų grupės kaip pečių juosta ar juosmeninė dalis, tuomet prasideda emocijų audra. Ir, žinoma, vienas iš aspektų, kai kūnas badauja ir vyksta emocijų audra, yra persivalgymas. Ir dažniausia nuraminus audras, atblokavus užspaudimus, pamaitinus kūną, persivalgymas lieka tik prisiminimu. Apie viską iš eilės - kaip ir kodėl - mes kalbėsime susitikimo metu.
Jūs sužinosite:
- Kaip ir kodėl priverčiame kūną badauti.
- Kaip ir kodėl užsispaudžia pagrindinės raumenų grupės, kokia viso to žala organizmui, ir ką daryti - kaip tai sustabdytiir atstatyti.
- Kaip nebegrįžti atgal į persivalgymą, kaip palaikyti naujai išmoktus dalykus.
Seminaro metu mes kalbėsime apie priežastis ir sprendimo būdus, kodėl taip nutinka bei trumpai apžvelgsime pasekmes.
Ignas Bakėjus – baigti mokslai kaip bendro fizinio lavinimo trenerio.
10 metų vedu grupines, asmenines treniruotes.
7 metai dirbu ir mokausi pas sveikinančios mitybos specialistę Olgą Abramovą.
10 metų dirbu ir mokausi iš jėgos ir fizinio paruošimo trenerio Tomaž Brinec.
Mano praktika su valgymo sutrikimus turinčiais žmonėmis:
Treniruojant žmones asmeniškai, dėliojant jiems sporto programą, matant kitus dienos įpročius, pasitelkus profesionalų komandą, gana sėkmingai pavyksta pakeisti žmogaus įpročius, ir panaikinti bet kokius su valgymu susijusius sutrikimus .
- Vaizdo įrašas – lapkričio 27 d.
- Grupinė konsultacija – lapkričio 30 d.