Kopriklausomybė. Kaip mylėti, kai skaudina artimo žmogaus priklausomybė.

Kopriklausomybė. Kaip mylėti, kai skaudina artimo žmogaus priklausomybė.

8 seminarų ciklas internetu nuo priklausomybės kenčiančių žmonių šeimos nariams ir draugams. Dalyvavimas anonimiškas.

  • Kopriklausomybė. Kaip mylėti, kai skaudina artimo žmogaus priklausomybė.
  • Tiesiogiai INTERNETU
  • Arba VAIZDO ĮRAŠUS GALĖSITE PERŽIŪRĖTI 3 MĖN. po ciklo pabaigos
  • DALYVAVIMAS ANONIMIŠKAS (prie seminaro galėsite prisijungti pseudonimu, o jūsų vaizdas nebus transliuojamas kitiems dalyviams)
  • Keturios savaitgalio dienos
  • Rugpjūčio 22, 23, 29 ir 30 nuo 10 iki 13 val.
  • Iš viso 12 valandų šeštadienio ir sekmadienio rytais

Šiandien speciali pirmosios paskelbimo dienos kaina - 129 €

Vienos paskaitos kaina tik 13,33 € + PVM

Užsisakyti už specialią kainą

Seminarų ciklo pilna kaina - 320 €. Į kainą įskaičiuotas PVM - 21 proc. Speciali kaina galioja ne ilgiau kaip iki 2020-08-08 22 val. arba aštuoniems dalyviams, priklausomai kas įvyks anksčiau.

Slėpdamas savo trūkumus, geresnis netapsi

Georgas Kristofas Lichtenbergas

Su Olegu Lapinu

Psichiatras, psichoterapeutas (sertifikuotas psichoanalitinis psichoterapeutas, 2002; sertifikuotas psichodramos terapeutas, 2004), pediatras, dėstytojas bei publicistas. Daugiau kaip 30 metų darbinė patirtis.

„Pasakyti tai lengva. Kelias į tai iš tiesų primena kelią po požemio karalystę –tikrąjį Pragarą. Kas ėjo ar eina šiuo keliu, tas žino.
Tačiau einantys į šviesą anksčiau ar vėliau išeina į paviršių. Ir būna išmokę svarbiausio dalyko gyvenime –tikėjimo.“

Kai žmogus kenčia nuo priklausomybės - alkoholio, narkotikų ar azartinių žaidimų, - jo artimieji visais įmanomais būdais stengiasi jį gelbėti… Ir taip tampa priklausomi patys. Jie negeria kartu su juo degtinės, nevartoja narkotikų, tačiau kiekvienas, kuris gyvena su alkoholiku ar narkomanu, žino, kokios tai baisios kančios. Tai vadinama kopriklausomybe. Tai - savybės, kurios susiformuoja alkoholiko arba narkomano šeimos nariams ir artimiesiems dėl nuolatinio streso, psichologinių traumų ir noro kontroliuoti tai, kas nekontroliuojama. Kopriklausomi žmonės kenčia dėl žemos savivertės, bejėgiškumo jausmo, psichosomatinių sutrikimų ir nevisaverčio emocijų spektro.

Dažnai į kito žmogaus problemas įsitraukiama taip aktyviai, siekis valdyti kito žmogaus elgesį toks stiprus, kad pamirštami ir užgožiami savi poreikiai. Visos sergančiojo priklausomybe problemos priimamos kaip asmeninės. O nuolatiniai nesėkmingi bandymai kontroliuoti iš esmės nekontroliuojamus dalykus kelia depresiją.

Kuo skaudesnės ir stipresnės šių žmonių emocijos, kuo didesnis noras kontroliuoti situaciją, tuo mažiau adekvati ir paveiki jų pagalba. Užimdami gelbėtojo poziciją, kopriklausomi žmonės iš esmės tik skatina priklausomybę. Bandymas gelbėti kitą žmogų beveik niekada nepavyksta. Tai tik destruktyvi ir priklausomo, ir jį gelbėjančio žmogaus elgesio forma. Papuolama į uždarą ratą – problemos gilėja, o santykiai vis labiau griūna, fizinė, psichologinė ir socialinė sveikata prastėja.

Kaip padėti sau ir savo artimajam?

Apie tai tęstiniame aštuonių dalių Olego Lapino seminarų cikle:

Kopriklausomybė. Kaip mylėti, kai skaudina artimo žmogaus priklausomybė.

Lektorius Olegas Lapinas – psichiatras, psichoterapeutas (sertifikuotas psichoanalitinis psichoterapeutas, 2002; sertifikuotas psichodramos terapeutas, 2004), pediatras, dėstytojas bei publicistas. Daugiau kaip 30 metų darbinė patirtis.

Apie ką visa tai:

„Codependency“ – taip angliškai vadinama būsena, kurioje gyvena alkoholikų, narkomanų ir kitų priklausomų žmonių šeimos nariai. Apie priklausomybes parašyta daug, apie šią žmonių kategoriją – mažai. Kas būdinga šiems žmonėms?
Ogi klasikiniai priklausomybių požymiai. Paimkite viską, ką alkoholikas pasakoja apie alkoholį, tik vietoje „alkoholis“ parašykite „alkoholikas“. Ir gausite labai daug panašių požymių. Paprastumo dėlei kalbėkime apie alkoholiką vyrą ir jo žmoną. Tačiau lygiai tas pats atsitinka, jei narkomanai, alkoholikai ar azartiniai lošėjai yra jūsų žmona, dukra, sūnus, tėvas ar motina.
Daugiau skaitykite: https://lapinoskrynia.lt/apie-priklausomybe-kartu/

Kam skiriama?

1) asmenims, esantiems santuokoje ar artimuose santykiuose su žmogumi kenčiančiu nuo alkoholio, narkotikų ar kitos priklausomybės
2) asmenims, kurių vienas ar abu tėvai kentė nuo priklausomybės
3) asmenims, kurie užaugo emociškai nestabiliose, represiškose šeimose.

Paskaitų planas

• Savo jausmų pažinimas ir reakcija į juos. Kaip atpažinti ir konstruktyviai reaguoti į savo jausmus
• Kontroliuojantis elgesys. Kaip pasireiškia jo neefektyvumas.
• Nusišalinimas. Gebėjimas su meile nusišalinti nuo priklausomo žmogaus problemų ir kuo jis naudingas.
• Reaktyvumas ir proaktyvumas. Kada mūsų „sprendimai“ priklauso nuo kito žmogaus elgesio ir kaip išmokti nuspręsti pačiam.
• Ribos. Savo ir kitų išorinių ir vidinių ribų nustatymas
• Tėvų šeima. Nebaigti vaikystės „reikalai“. Darbas su vaikystės nuoskaudomis.
• Savivertė. Adekvataus savęs vertinimo įprotis. Žmogiškasis orumas - tai ne tai, kaip mes elgiamės, kaip mes atrodome ar ką apie mus kalba kiti žmonės.
• Išsivadavimas iš aukos rolės. Pragaištinga aukos rolė ir kaip jos atsikratyti.
• Taip, mes galime galvoti. Mes galime patys spręsti apie ateitį, priimti sprendimus ir kurti sveikus santykius.
• Gebėjimas palaidoti savo netektis. Kaip susidorojame su praradimais ir kokia reakcija būtų sveika.
• Asmeniniai tikslai. Nors negalime visko kontroliuoti, tačiau galime planuoti, kas gali viską pajudinti iš mirties taško.
• Aš turiu teisę. Savęs tokio koks esi su savo vertybių sistema priėmimas ir supratimas. Kurso užtvirtinimas.

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, arba norėtumėte gauti išankstinę sąskaitą, galite kreiptis el. paštu seminarai@asirpsichologija.lt arba tel. 869008008