Vidinis kritikas. Kaip nustoti galvoti, kad viską darau blogai?

Vidinis kritikas. Kaip nustoti galvoti, kad viską darau blogai?

Kaip susidaro vidinio kritiko sistema, kaip dažniausiai tai pasireiškia kasdieniniame gyvenime, kokie yra geriausi būdai nutildant ar susitariant su vidiniu kritiku, ir metodai, kaip jį paversti į vidinį patarėją bei palaikytoją.

 

 • Vidinis kritikas. Kaip nustoti galvoti, kad viską darau blogai?
 • Lektorė Janina Sabaitė - Melnikovienė
 • INTERNETU tiesiogiai arba vaizdo įraše
 • 2023 m. vasario 22, 23 ir 27 dienomis nuo 19:00 iki 21:00
 • Jei nespėsite į tiesioginę transliaciją, video įrašą bus galima peržiūrėti dar tris mėnesius po seminarų ciklo pabaigos

Šiandien speciali išankstinės registracijos kaina - 49už visą trijų seminarų ciklą

 

Pilna mokymų kaina - 110 €. Speciali kaina galioja ne ilgiau kaip iki 2023-02-10 22 val. arba dešimčiai dalyvių, priklausomai kas įvyks anksčiau.

Su Janina Sabaite - Melnikoviene

Lietuvos karjeros specialistų asociacijos narė, komunikacijos ir informacijos mokslų magistrė, lektorė, karjeros ir streso valdymo konsultantė, koučingo specialistė ir verslo komunikacijos ekspertė. Nuo 2000-ųjų dirba su organizacijų viešųjų ryšių, komunikacijos, plėtros, pokyčių įgyvendinimo, socialinės atsakomybės bei personalo konsultavimo ir darbdavio įvaizdžio projektais. Skaito paskaitas jaunimo organizacijoms apie psichologinį atsparumą ir asmenybės savybes, reikalingas šiandienos ir ateities organizacijoms.

Žmogus ateina į pasaulį be kaltės, baimės ir savikritikos. Tačiau ilgainiui mes patys tampame aršiausiais savo kritikais. "Tu nesugebėsi", "tai ne tau", "tu nevykėlis“, "kad ir ką darysi, vis tiek bus blogai", „o ką kiti pagalvos“, "kažkokia nesąmonė čia gavosi, reikėjo geriau" ir t.t. Tokias ir panašias mintis sau sakome dažnai, dar dažniau jų net nereikia sau sakyti – jos tiesiog mus sustabdo ir atgraso imtis daugybės dalykų.

Kiek dažnai patikime šiomis mintis ir leidžiate savo vidiniams kritiniams balsams valdyti savo gyvenimą? Kiek ilgai „graužiate“ save dėl neįgyvendintų arba „prastai“ įgyvendintų idėjų?

Vidinis kritikas - tai iš vaikystės ir jaunystės laikų atkeliavusios patirtys, kuomet patikėjote kitų žmonių bandymu jus nuvertinti, pažeminti, sustabdyti nuo svajonių ir norimo gyvenimo. Vidinį kritiką nutildyti yra ypač sunku, juk tai mūsų pačių vidinis balsas. O ir tildyti jį tikrai ne visuomet reikia, nes dažnu atveju vidinis kritikas mums padeda augti ir tobulėti. Tad ar įmanoma rasti „sveiką“ balansą tarp naudingo ir žlugdančio vidinio kritiko?

Apie tai ir kalbėsime šiame Janinos Sabaitės - Melnikovienės trijų dalių seminarų cikle.

Vidinis kritikas. Kaip nustoti galvoti, kad viską darau blogai?

Lektorė Janina Sabaitė - Melnikovienė. Kognityvinės elgesio terapijos konsultantė, sertifikuota mindfulness instruktorė (Oxfordo Mindfulness Centras ir LSMU/Neuromedicinos institutas), streso valdymo ir karjeros konsultantė, komunikacijos ir organizacijų krizių valdymo specialistė.

Apie ką visa tai?

Šiame 3 seminarų cikle detaliai išnagrinėsime, kaip susidaro vidinio kritiko sistema ir kaip dažniausiai tai pasireiškia (per baudimą, reikalavimą, kontroliavimą, nuvertinimą ir pan.) kasdieniniame gyvenime, kokie yra geriausi būdai nutildant ar susitariant su vidiniu kritiku, ir metodai, kaip jį paversti į vidinį patarėją bei palaikytoją. Taip pat susipažinsime su savivertės auginimo pagrindinėmis praktikomis, kurios padeda priimti save be kritiško vertinimo.

Seminarų dalyviai gaus:

 • 3 seminarus po 3 ak.val apie vidinio kritiko susidarymo gilumines priežastis;
 • Vyraujančio vidinio kritiko tipo nustatymo testą;
 • Praktinius metodus, kaip dirbti su iškylančiomis kritinėmis mintimis jas stabdant ar nutildant;
 • Mindfulness ir atjautos sau meditacijas, kurios padeda sustiprinti savivertę ir sumažinti vidinį kritiką;
 • Technikas, kurios padės vidinį kritiką paversti vidiniu padėjėju ir auginti pasitikėjimą savimi.

+

 • Uždarą Facebook grupę, kurioje seminarų dalyviai (tiek dalyvaujantys gyvai, tiek tie, kurie žiūrės įrašus) turės galimybę dalyvauti "Sustabdyk savo vidinį kritiką" 14 dienų iššūkyje.
 • Čia naudojant įvairias KET, Schemų terapijos, terapinio rašymo, savivertės auginimo, meno terapijos technikas žingsnis po žingsnio eisime vidinės laisvės nuo kritinių minčių link.

Kaip tai vyks?

Seminarų ciklo metu kalbėsime:

Kaip susiformuoja vidinis kritikas ir tikroji jo paskirtis

 • Nuo apsimetėlio sindromo (imposterio), baudėjo iki perfekcionisto ir atidėliotojo.
 • Kieno balsu kalba kritiški balsai viduje?
 • Būdai ir metodai, kaip sumažinti vidinio kritiko garsą.

Kaip išmokti susitarti su savo vidiniu kritiku?

 • Atpažink garsiausią savo vidinio kritiko tipą ir išmok su juo susitarti.
 • Testas - kritiko tipai.
 • Darbas su saviverte; kritikos stabdymas ir atjautos sau bei savęs palaikymo praktikos.

Technikos, padedančios vidinį kritiką paversti palaikančiu padėjėju

 • Kaip atpažinti ir perdirbti savo automatines mintis?
 • “Pokalbio” su vidiniu kritiku metodika.
 • Meditacijos, padedančios sustabdyti ir sumažinti kritines mintis.

Kam skiriama?

Seminarų ciklas ir specialiai jam sukurta uždara Facebook grupė su papildomomis užduotimis skirta tiems, kam nusibodo jausti negatyvumą savo gyvenime, nuolat sabotuoti ir stabdyti save.

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, galite kreiptis el. paštu klubas@asirpsichologija.lt arba tel. 865760368