Kaip elgtis tėvams, kai tarpusavyje konfliktuoja vienos šeimos vaikai

Kaip elgtis tėvams, kai tarpusavyje konfliktuoja vienos šeimos vaikai

Ką galime padaryti, kad sukurtume darnius vaikų tarpusavio santykius šeimoje

  • Kaip elgtis tėvams, kai tarpusavyje konfliktuoja vienos šeimos vaikai
  • Vilniuje,  2019 m. birželio 5, 12 ir 19 d. nuo 19:00 iki 21:00
  • Trys trečiadienio vakarai
  • Kavą, arbatą, sausainius ir šiltą sutikimą garantuojame.

Dar liko 3 vietos už specialią kainą - 79 €

Arba pirkite bilietą, apmokėkite iš karto ir sutaupykite papildomai 4 €:Pirkti dabar už specialią kainą

Užsisakyti vietą, gauti mokėjimo nurodymus ir apmokėti pavedimu arba grynais vėliau: Registruotis už specialią kainą
Pilna mokymų kaina dalyvaujant mokymuose gyvai Vilniuje - 150 €.

Niekada nevėlu tapti gerais tėvais

Su Milda Karklyte-Palevičiene

Milda Karklyte

Vaikų psichologė, šioje srityje dirbanti jau 11 metų. Išsilavinimą įgijo Vytauto Didžiojo universitete, daug patirties sėmėsi tarptautinėse erdvėse iš patyrusių Australijos psichologų. Intensyviai ugdo vaikus ir paauglius, padeda jiems esant įvairioms problemoms, konsultuoja tėvelius, pedagogus, veda seminarus, užsiėmimus vaikams ir paaugliams.

Nė vienas konfliktas nekyla atsitiktinai ir be priežasties. Šis faktas neginčytinas nepriklausomai nuo konfliktuojančių pusių amžiaus, lyties, subrendimo ar giminystės ryšių. Santykiai su savo šeimos nariais, tame tarpe, ir nemalonūs, yra svarbi asmenybės augimo dalis.

Šis etapas toks svarbus, kad nuo jo priklauso, ar užaugę vaikai gebės tarpusavyje bendrauti draugiškai, padėti vienas kitam ir netaps vienas antram nuolat pavydinčiais priešais. Iš tarpusavio konfliktų galima išmokti apgaudinėti, garsiai rėkti, erzintis ir stipriai muštis, tačiau tėvų pareiga nukreipti bendravimą taip, kad ugdytųsi teigiamos asmeninės savybės, emocinio intelekto kompetencijos, konliktų sprendimo įgūdžiai.

Tyrimai parodė, kad 3-7 metų amžiaus broliai ir seserys intensyviai pykstasi vidutiniškai 3,5 karto per valandą. Ir tik vienas iš aštuonių konfliktų baigiasi kompromisu ar susitarimu.

Liūdna, kai konfliktuoja vienos šeimos vaikai, tačiau ką daryti suaugusiems? Kada kištis į situaciją, o kada leisti jai tekėti savo vaga? Kada ginti silpnesnį ir kaip pastebėti jų manipuliacijas? Ir galų gale, kaip išlikti ramiems ir neišeiti iš proto? Suaugusieji pajėgūs padėti normalizuoti šlyjančius santykius.

Apie tai, ką galite padaryti ir kokių veiksmų imtis, kad jūsų vaikų konfliktai būtų produktyvesni, santykiai geresni, o namuose daugiau ramybės - trijų vakarų specialiame autoriniame Mildos Karklytės-Palevičienės seminarų cikle:

Kaip elgtis tėvams, kai tarpusavyje konfliktuoja vienos šeimos vaikai

Lektorė Milda Karklytė-Palevičienė vaikų psichologė, šioje srityje dirbanti jau 11 metų. Išsilavinimą įgijo Vytauto Didžiojo universitete, daug patirties sėmėsi tarptautinėse erdvėse iš patyrusių Australijos psichologų. Intensyviai ugdo vaikus ir paauglius, padeda jiems esant įvairioms problemoms, konsultuoja tėvelius, pedagogus, veda seminarus, užsiėmimus vaikams ir paaugliams.

Seminarų ciklo metu kalbėsime apie tokias ir panašias situacijas:

  • Ar normalu, kad sesės ir broliai nuolat konfliktuoja?
  • Dėl kokių priežasčių dažniausiai kyla konfliktai?
  • Ar konfliktai yra tik blogas reiškinys? Kodėl?
  • Koks turi būti tėvų vaidmuo vaikų konfliktuose?
  • Kaip mokyti vaikus efektyvių konfliktų sprendimo būdų?

Kodėl to reikia?

Svarbiausia, ką gero išsineš ir ko išmoks vaikai iš konflikto - ar tik išgyvens ir savyje paslėps sunkius jausmus, ar išmoks spręsti konfliktus ir susitvarkyti su savo jausmais.

Dėl tokių vaikystės traumų jau suaugę broliai ir sesės gali būti svetimesni vienas kitam už visai pašalinius žmones. Paauglystėje ir jau suaugus, iš pasąmonės vis tiek lenda įprasti elgesio modeliai, kuriais vadovaujantis mezgami santykiai su aplinkiniais. O jei vaikystėje laimėdavo tas, kuris garsiau šaukdavo... arba stipriau mušdavosi?

Kaip tai vyks?

Mokymuose analizuosime kasdienių situacijų pavyzdžius, aptarsime tinkamus sprendimo būdus, atliksime praktines užduotis.
Tarp seminarų galėsite pateiktą metodiką išbandyti tuojau pat ir kilusius neaiškumus pasitikslinti su lektore.

Kam skiriama?

Tėvams, auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus. Gebantiems prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir vaikų auklėjimą bei suprantantiems, kad jų veiksmai ir valia šiandien gali nulemti ateinančių kartų gyvenimus.

Kokia visa to nauda?

Jei nuosekliai naudosite seminaruose įgytas žinias, jūsų vaikai bus laimingesni ir emociškai sveikesni. Pagerės ne tik vaikų, bet ir visos šeimos emocinė atmosfera.

Registruotis

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, galite kreiptis el. paštu seminarai@asirpsichologija.lt arba tel. 869008008