Kas svarbiausia renkantis gyvenimo partnerį?

Sakoma, kad meilė akla ir širdžiai neįsakysi, tačiau norint ilgai ir laimingai gyventi, vis dėlto reikėtų pabandyti šiek tiek detaliau įvertinti savo gyvenimo partnerį ir kiek galima objektyviau į jį pažvelgti. Tačiau nuo ko pradėti ir į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad nepadarytume lemtingos klaidos? Apie visa tai – psichologė Genovaitė Petronienė.

Kaip nepadaryti klaidos renkantis, yra nepaprastai svarbus klausimas. Manau, kad kaip minimum pusė skyrybų ar santykių problemų įvyksta dėl to, kad pasirenkame ne tą partnerį. Pasirenkame tokį, kuris būtent ir spustelės į visas skaudžiausias vietas, pakartos traumas, patirtas su tėvais, tad reikėtų iš anksto pamąstyti. Svarbiausia yra kažkaip sugebėti pamatyti, kokį žmogų pasirinkote. Pamatyti jo pliusus ir minusus ir atsakyti sau, ar imu šį paketą su visais pliusais ir minusais. Ne vien su pliusais, kaip atrodo įsimylėjus. Tad kaip aiškiai, blaiviai pamatyti tą paketą, kad galėtum jį pasirinkti?

Pažinkite partnerio aplinką

Manau, yra keletas gerų būdų, ką galima būtų nuveikti. Pirmasis – sužinoti kažką apie to žmogaus artimiausius žmones, apie jo šeimą, artimiausius draugus. Pabandyti intuityviai pajausti, ar to žmogaus aplinkos emocinio intelekto lygis yra aukštesnis, nei jūsų emocinės aplinkos, ar žemesnis, ar toks pat. Jei toks pat, idealu, jei aukštesnis – nieko gero, žmogus ateityje gali norėti palikti jus ir jūs niekaip jam neįtiksite. Tačiau jei žemesnis, tikėtina, kad tas žmogus jus trauks į dugną. Jis bus agresyvesnis, labiau nesivaldantis ir taip toliau – visi žemesnio emocinio intelekto požymiai.

Supraskite jo žaidimo taisykles

Taip pat labai svarbu sužinoti, kokių taisyklių jis laikysis santykiuose su jumis, šeimoje, jei ją sukursite. Tam reikia sužinoti, pagal kokias taisykles jis gyveno iki šiol. Pavyzdžiui, jei tai buvo šeima, kur viską valdo moteris, o vyras nuvertintas ir nustumtas į šalį, greičiausiai, jei esate moteris, jis tikėsis iš jūsų, kad viską valdysite, prisiimsite visą atsakomybę, o jis nieko nedarys. Taigi pažiūrėkite, ar tos taisyklės, bent jau didesnė jų dalis, yra jums priimtinos, ar neateinate iš šeimos su visiškai kitokiomis taisyklėmis.

Svarbiau minusai, nei pliusai

Dar vienas dalykas – pasižiūrėti, koks žmogus būna, kai yra pačioje blogiausioje būsenoje – pavargęs, suirzęs, įsižeidęs. Iki ko jis sau leidžia prieiti ir kaip jis tuomet elgiasi, ar tai jums priimtina. Svarbiau, kad jums būtų priimtini minusai, negu kad patrauklūs būtų pliusai. Tokią situaciją, aišku, suorganizuoti sunkoka, bet gali padėti kokia nors kelionė, kur abu pavargstate, turite kažką nuspręsti. Santykių pradžioje taip pat labai gerai remontas – galima sužinoti, iki ko žmogus gali prieiti.

Svarbūs ir buvę santykiai

Taip pat labai svarbu sužinoti, kodėl nenusisekė santykiai su ankstesniais partneriais, kas jam juose nepatiko, kokie dalykai nesisekė. Žinoma, čia reikia detektyviškai mąstyti, turėti omenyje, kad pats žmogus gali nesuprasti, kas ten įvyko ir nematyti savo rolės. Tačiau, pavyzdžiui, jei vaikinas sako, kad jo pirmoji mergina buvo bloga tuo, antroji anuo, o jis pats visą laiką geras, žinoma, kad kyla klaustukas, kaip čia yra. Jei jam kažkuo neįtiko ta ar kita mergina, vėlgi reikia gerai išgirsti, kuo neįtiko ir ko jis norės iš jūsų. Iš esmės santykiuose galbūt merginos buvo ir skirtingos, bet jis buvo toks pat, toks pat ir išliko ir iš jūsų reikalaus panašių dalykų ir dėl panašių pyks.

Atsitraukimo momentas

Pats svarbiausias dalykas, kai esate santykiusoe, pabandyti kažkuriuo momentu ar fiziškai, ar dvasiškai tarsi atsitraukti nuo tų santykių ir įvertinti, ar mano gyvenimas, savijauta, būsena ir energija, kai atsidūriau su šiuo žmogumi, pagerėjo – pasijutau laisvesnis, laimingesnis, ar atvirkščiai – užsispaudžiau, turiu mažiau jėgų, galiu mažiau nuveikti. Tiesiog įvertinti tą bendrą pasikeitimą.