Trijų pokyčių vakaras. Kaip būti savimi?

Kiekvienam duotas individualus kelias, būdas ir duotybės, kurias realizuodamas jis bus laimingas o sekdamas ne savo keliu, nusivils. Kiekvienas jaučiame savyje kas “mano”, o kas ne, bet nebūtinai tuo vadovaujamės savo gyvenime. Giedrius Švetkauskas apie tai: kaip priimti save, kaip būti savimi, atsispirti socialinėms programoms, siūlančioms kokiu reikia būti ir pagal tai kurti savo gyvenimą, remiantis fenotipologijos metodu. Trijų pokyčių vakaras su Dariumi Slavinsku.

Fenotipologija

– Sveiki! Trijų pokyčių vakaras su Dariumi Slavinsku ir paskutinė laida su Giedriumi Švetkausku.

– Sveiki!

– Tad Giedriau, gal pristatysi, kokia paskutine žinute prieš mūsų praktinį vakarą norėtum pasidalinti su žmonėmis, visuomene, kolegomis ir draugais.

– Vienas ryškiausių metodų, kuris yra mane užbūręs ir pakerėjęs – tai Marko Lučino fenotipologija arba metodika, kaip pagal žmogaus išorinius, genetinius, įskaitant ir veido, bruožus, galima identifikuoti charakterį, jį nukreipti tinkama kryptimi profesine linkme, santykiuose, pasirenkant žmones, su jais bendraujant.

– Tu iš dalies išvardijai. Tačiau jei aš jau gyvenu su žmogumi, kuo man ši informacija gali padėti? Geriau gyventi su žmogumi?

– Kai žmonės save ir kitus supranta fenotipiškai, dažniausiai dingsta kompleksai, supranti, kad esi toks, o jis ar ji tokia, supranti, kokios to žmogaus konkrečios savybės ir kodėl tas žmogus negali tau duoti vienų ar kitų dalykų. Jei tas žmogus toks jums tinka, tuomet galite kartu gyventi. Jei to norite sąmoningai – viskas gerai, tačiau tuo pat metu ir suprantate, kad negalite iš žmogaus reikalauti to, ko jis negali duoti. Jei žmogus yra labai emocionalus ir jausmingas, o jūs labai logiškas ir labai šaltas, nesuprantate savo partnerio emocinių užsiplieskimų, tačiau jus sieja vaikai, turtas ar dar kas nors ir vis dėlto norite kartu gyventi, suprantate, kad namie turite “pacientą”, užsidedate “baltą chalatą”…

– Tas emocingas žmogus taip negalvoja?

– Ne, emocingas žmogus galvoja, koks jo partneris šaltas “ledkalnis”.

– Gerai, tai ši technika duoda priėmimą, sąmoningumą ir matymą, kaip be konfliktų tiesiog gyventi kartu.

Kaip pažinti save ir būti savimi?

– Taip, kadangi kol kas fenotipologijos nemokate, tačiau jaučiate, kad jums vieni dalykai pavyksta, kiti ne, yra sociumas, kuris formuoja tam tikrą elgesį, tad jei jaučiate, kad jums viduje tai netinka, tačiau jaučiate, kad taip daryti “reikia”, mano patarimas – nedarykite. Pavyzdys. Yra žmonės su taip vadinamais stipriais komerciniais instinktais. Pragmatiški žmonės, labiau verslūs plačiąja prasme, nebūtinai užsiimantys verslu, bet labiau jaučiantys pinigus ir materiją. Taip pat yra žmonių su silpnais komerciniais instinktais, jie labiau informaciniai žmonės, jie nejaučia pinigų, pinigai ir materija jiems nėra vertybė. Tai nereiškia, kad vieni ar kiti daugiau uždirba, yra tam tikri niuansai. Tad jei jums kas nors siūlo investuoti kur nors, užsiimti verslu, o jūs jaučiate, kad akys “užsidegė”, jog bus gerai, tačiau iš tiesų “neužuodžiate”, bus pinigų, ar nebus, jums patinka pati idėja. Mano rekomendacija – neinvestuokite. Dėl to, kad galite labai stipriai sudegti.

Žmonės su stipriais komerciniais instinktais man dažnai sako “jaučiau, kad bus gerai”. Tad jei nėra to jausmo, kad “bus gerai”, geriau nedarykite. Tad kai susitiksime su jumis renginio metu ir aš jums papasakosiu apie jus ir jūsų charakterius, neikite prieš save, nesielkite vedami sociumo, o jei jaučiate, kad norite elgtis vienaip ar kitaip, taip ir elkitės. Jei esate kūrybinis chuliganas, būkite chuliganu, jei esate jausmingi – būkite jausmingi. Jei jums patinka periodiškai “supsichuoti” ir emocionaliai išsikrauti, jūs toks fenotipiškai, aš jums apie tai papasakosiu iš išorinės pusės. Tad stenkitės įsiklausyti į save, elgtis taip, kokie jūs esate ir neiselkite taip, kaip kiti jums pasakoja, kaip reikia teisingai gyventi, nes jie pasakoja apie tai, kaip jie gyventų dl to, kad jie yra tokie. Pavyzdys. Vilkas sako kiškiui, kad reikia visus pulti, atakuoti, suvalgyti. Kiškis bando tą daryti, tačiau tik pats nukenčia, jam nieko nepavyksta. Tad jei nesate plėšrūnas, nesivelkite į konfliktą.

Įsiklausyti į savo charakterį

– Tad pati esminė žinutė, ką žmonės labai mėgsta sakyti – tai būti savimi, gyventi pagal savo vidų. Vadinasi, reikia atpažinti, aptikti savo savybes, charakterio bruožus.

– Pavyzdys. Yra vienas įdomus bruožas, kurį fenotipologija labai identifikuoja, yra lytinio potraukio poliariškumas. Labai dažnai sutinkamas pas moteris, bet kartais ir pas vyrus. Šis bruožas sako, kad jei yra nuotaika ir yra su kuo, galima užsiimti seksualiniais santykiais. Tačiau labai dažnai būna periodai, kai tokiems žmonėms atsiranda labai daug darbo, mokslai, nėra partnerio, nėra su kuo. Tokiais atvejais jie gali sau ramiai kaip vienuolyne gyventi ir nematyti vargo. Žmonės, kurie šio bruožo neturi, kurie turi padidintą hiperseksualumą ir jiems norisi visai kitaip. Tiesiog priimkite savo tokius, kokie esate, o per renginį aš apie jus papasakosiu.

– Taigi priimkite save ir gyvenkite taip, kokius bruožus ir charakerio savybes jūs turite. Iki susitikimo!