Ką daryti, kad kandidatai ateitų į darbo pokalbį?

Darbuotojų atrankos gali virsti tikru galvos skausmu, ypač tuomet, jei kandidatas… tiesiog neateina į darbo pokalbį. Tačiau būtent su šiuo reiškiniu pastaruoju metu tenka susidurti vis dažniau. Kodėl kandidatai neateina į darbo pokalbį? Kur gali slypėti tokio elgesio priežastys? Ir ką atranką vykdanti įmonė gali padaryti, kad šią problemą išspręstų? Vadovavimo konsultantas Saulius Jovaišas.

Kliūtys ateiti į darbo pokalbį

Taip, esu girdėjęs atvejų ir problemų, kai sutariama su kandidatais ir jie neateina į darbo pokalbius ir net nepaskambina, neperspėja, kad neateis. Tai panašu į šiokią tokią “epidemiją” ir tai labiau būdinga jauniems žmonėms, kuriems tai yra pirmas ar antras darba. Galima ant jų pykti ir sakyti, jog tai nepatikimi žmonės. Gali būti. Tačiau gali būti, kad tam yra visai kitų priežasčių.

Gali būti, kad žmogus tinkamas, tačiau nepakankamai motyvuotas dirbti darbą, nes jis nežino, ko nežino. Jis ieško savęs. Sakykime, jog jis gauna du alternatyvius laikus, tuo metu išsigąsta ir neateina arba dar juokingiau būna, kad tiesiog neranda, kur ateiti.

Padėkite kandidatui atvykti

Pažengusios organizacijos pasaulyje, kiek man yra tekę girdėti, turi nusimatę tam tikrus veiksmus, kaip jie padės kandidatui ateiti į darbo pokalbį. Tai yra po telefoninio interviu, kuriuo kandidatas yra informuojamas apie tai, kas bus toliau. Suderinamas laikas, nupasakojama, prikabinama Google nuoroda, kur yra vieta, į kurią reikia ateiti. Galbūt net padedama pasiruošti, tai yra iš anksto užduodami tam tikri klausimai, kurie leistų kandidatui ateiti labiau pasiruošusiam, labiau pasitikinčiam savimi. Tuomet kandidatas jaučiasi saugesnis ir labiau tikėtina, kad jis ateis. Jau to yra beveik gana tam, kad ateitų daugiau žmonių.

Įdėti pastangų, kad sutaupytumėte laiko ir pinigų

Žmonės, kurie organizuoja atrankų procesą ir daro tą profesionaliai, skiria dėmesio kiekvienai atrankų proceso detalei skiria dėmesio ir numato, ką reikia padaryti, kad ji suveiktų. Iš čia kyla klausimas, ką turiu padaryti, kad pas mane ateitų į darbo pokalbį. Nes kai trūksta darbo, visi eina į darbo pokalbius. Tačiau kai trūksta darbuotojų, į darbo pokalbius eina ne visi. O jums reikia, kad ateitų.

Tai reiškia, jog tai verta pusvalandžio laiko, kad prisėstumėte ir pagalvotumėte, ką dar galite padaryti, kad pas jus į darbo pokalbį ateitų daugiau žmonių. Pagalvokite apie tai, jog jei jie neateina, jūs prarandate ir laiką, ir pinigus. Vadinasi, verta investuoti šiek tiek laiko, kad pagalvotumėte, ką dar galima padaryti. Tokiu būdu sutaupysite savo laiko ir savo pinigų, turėsite geresnes atrankas ir geresnius kandidatus. Tiesiog į tai reikia įdėti šiek tiek pastangų ir “užnorinti” žmones ateiti pas jus į darbo pokalbį.

Dar šis tas – jei tarėtės dėl darbo telefonu, o ne elektroniniu paštu, atkreipkite dėmesį į tai, kaip komunikuojate su žmogumi. Jei jūsų tonas pakeltas, jei jaučiasi nepagarba, jaučiasi, kad laikote save aukštesniu už tą žmogų, jis jums pasakys, kad ateis į darbo pokalbį ir neateis. Tiesiog dabar taip yra – žmonės yra jautrūs.